کدخبر: ۳۶۷۱

مدیرعامل شرکت بورس تهران گفته است بازار سرمایه از حذف شدن چهار صفر از پول ملی اثر مثبت می‌گیرد چرا که هر چقدر قیمت سهام عدد کوچکتری باشد ریسک آن در ذهن سهامدار کمتر شده و آمادگی‌اش برای خرید و فروش بالاتر می‌رود.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایرنا مدیر عامل شرکت بورس تهران با بیان اینکه تاثیر حذف چهار صفر از پول ملی در بازار سرمایه مثبت ارزیابی می شود، افزود: هر چه قیمت سهام از دید سهامدار کمتر باشد ریسک کمتری را در ذهن خود محاسبه می کند و به لحاظ ذهنی از آمادگی لازم برای سرمایه‌گذاری برخوردار می شود.

علی صحرایی به حذف چهار صفر از پول ملی و تاثیر آن بر بازار سرمایه تاکید و بیان کرد: با این اتفاق دیگر ریسک چندانی بر سهم هایی که قیمت بسیار پایینی دارند تحمیل نمی شود.

به گفته وی، کلیات این موضوع  اکنون از سوی دولت بررسی شده است حال باید منتظر ماند و دید که این موضوع در مجلس مصوب می شود یا خیر؟

صحرایی اظهار داشت: مطالعات جهانی نشان دهنده رشد اقتصاد کلان است که طبق مطالعات صورت گرفته رشد تورم کاهش می یابد و بعد از آن رشد اقتصادی صورت می گیرد.

مدیرعامل شرکت بورس تهران به آماده سازی بستر لازم برای حذف چهار صفر از پول ملی اشاره و بیان کرد: مسیر لایحه و تصویب این اقدام و آماده سازی زیرساخت فنی آن زمان بر است که اکنون زمان مناسبی برای اجرای این اقدام است.

 

وی اظهار داشت: حذف صفر از پول ملی به تنهایی نمی‌تواند تاثیر چندانی را در اقتصاد کشور داشته باشد اما اگر برنامه‌های دیگری در کنار حذف صفر از پول ملی در دستور کار قرار گیرد می‌توان نسبت به آثار مثبت آن در کشور امیدوار بود.

صحرایی با بیان اینکه شاهد تجربه این اتفاق در دیگر کشورها بوده ایم، افزود: تقریبا ۵۰ کشور در زمان های مختلف دست به چنین اقدامی زدند، بارزترین آن مربوط به آلمان است که در این زمینه موفق عمل کرد.

مدیرعامل شرکت بورس تهران به برنامه‌های گسترده‌ای که در این زمینه به اجرا در آمده است اشاره کرد و گفت: نگرش‌های موجود در این زمینه باید در سطح جامعه تغییر کند که امیدواریم از طریق برنامه‌ریزی صورت گرفته توسط دولت این موضوع به خوبی اجرایی شود.

وی در پایان با بیان اینکه امیدواریم سیاست پولی و بانکی کشور به گونه‌ای باشد که منجر به افزایش رشد اقتصادی شود، افزود: براساس مطالعات صورت گرفته از سوی نهادهای معتبربین المللی، از سال ۲۰۲۰ به بعد در کشور با رشد مثبت اقتصادی روبرو خواهیم بود که امیدواریم حذف صفر آثار مثبتی را که در دنیا با خود به همره داشته است در ایران هم شاهد باشیم.

 

 

ارسال نظر