کدخبر: ۳۷۳۴

رئیس فراکسیون حج و زیارت نسبت به اظهاراتی که اخیرا از سوی برادر یکی از جانباختگان در منا مطرح شده بود واکنش نشان داده و گفته این طور نبوده است که ایران قبول کند که زائران ایرانی مقصر فاجعه منا بوده اند.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از برنا رییس فراکسیون حج و زیارت در مجلس گفت: آنچه را که در سال گذشته به عینه دیدم اینگونه نیست که رکن آبادی درباره فاجعه منا مطرح کرده است.

«احد آزادی خواه»، رییس فراکسیون حج و زیارت در مجلس، در خصوص ادعای رکن آبادی بیان کرد: آنچه را که در سال گذشته به عینه دیدم اینگونه نیست که رکن آبادی مطرح کرده است. بعثه و سازمان حج چنین قراردادی را امضا نکردند و چنین مسئله ای را نپذیرفتند که فاجعه منا تقصیر خودشان بوده است.

او در ادامه گفت: در همه قراردادها سازمان حج و بعثه موضوع فاجعه منا را می آورند اما سعودی ها زیر بار نمی‌روند و اصلا حاضر نیستند در این باره مذاکره کنند؛ بدین معنا نیست که تقصیر را بپذیریم. 

آزادی خواه گفت: اگر رکن آبادی یا هر شخص دیگری سند قابل ارایه دارند، منتظر هستم آن را ارائه کنند و حاضرم به عنوان مسئولِ مستقیم ملی این موضوع را در مجلس با قوت و قدرت پیگیری و گزارش آن را هم به مردم ارائه دهم. اگر اسنادش قابل ارائه است بیاورند کمک هم‌ می کنم. اگر هم قابل ارائه نیست که نباید تشویش اذهان عمومی صورت گیرد و نباید زحمات سازمان حج و بعثه زیر سوال برود. از نزدیک شاهد بودم زحمات مجموعه عوامل حج و زیارت چقدر در ایام‌حج نفس گیر است. سزاوار نیست بی اساس ذهنیت مردم را نسبت به حج و زیارت خراب کرد.

 

ارسال نظر