کدخبر: ۳۷۵۷

بعد از آنکه سخنگوی دولت از دستگیری هاشم یکه زارع مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو خبر داد، شامگاه سه شنبه سخنگوی قوه قضاییه در یک برنامه تلوزیونی این خبر را تکرار کرد. 

به گزارش اقتصادنگار به نقل از صدا و سیما  سخنگوی قوه قضاییه: آنچه در خبرگزاری‌ها در باره بازداشت مدیرعامل سابق ایران خودرو مطرح شده است، صحت دارد.

غلامحسین اسماعیلی  اظهار داشت: مدیرعامل سابق ایران خودرو بر اساس گزارش‌هایی که ضابطین قضایی داده بودند تحت تعقیب قرار گرفت و اقدامات اولیه برای دستگیری او انجام شد.

وی افزود: با توجه به عید سعید غدیر خم همکاران ما امروز هم تحقیقات خود را انجام دادند و به جهت اینکه فرایند رسیدگی به پرونده تسریع و هم بررسی‌ها تکمیل و قرار تأمین متناسب صادر شود همکاران ما امروز در روز تعطیلی عید در محل کار حاضر شدند و از صبح مشغول بررسی و تحقیقات در مورد این پرونده هستند.
آقای اسماعیلی درخصوص تخلفات خودروسازان تصریح کرد: در صورت بررسی‌ها اگر مواجه با وقوع اعمال مجرمانه در زمینه خودروسازی شویم بخصوص آنجایی که جمع زیادی از شهروندان ما از اعمال مجرمانه متضرر می‌شوند و به نوعی به حقوق عمومی جامعه باز می‌گردد بدون هیچ گونه اغماضی با نهایت توان و در اسرع وقت اقدامات وظایف قضایی خود را انجام می‌دهیم.
وی افزود: علاوه بر این ریاست محترم قوه قضائیه این دستور را به سازمان بازرسی کل کشور دادند تا به لحاظ نقش و جایگاه نظارتی که این سازمان دارد به این موضوع هم ورود پیدا کند و انشاالله بعد از ارائه گزارش سازمان بازرسی اگر لازم شد قوه قضائیه به این قضیه ورود پیدا میکند.

 

ارسال نظر