کدخبر: ۳۷۸۲

شرکت ایران ایرتور تصویر یک نامه را منتشر کرده که نشان می‌دهد نصرالله پژمان‌فر نماینده مجلس شورای اسلامی در سال 94 از وزیر اقتصاد خواسته یک مزایده انجام شده برای واگذاری ایران ایرتور را به خاطر اینکه شرکت مورد نظر پژمان‌فر در آن حضور نداشته لغو کند.

نماینده مشهد در مجلس سال 94 در نامه‌ای به وزیر اقتصاد از او خواسته بوده که در جریان واگذاری شرکت هواپیمایی ایران‌ایرتور خواهان  «لغو یک مزایده‌ی قانونی» شده است.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از  تسنیم ایران ایر تور این نامه را بعد از آن منتشر می‌کند که پژمان‌فر برای چندمین بار متوالی به واگذاری و صاحبان این شرکت تاخته است.

این شرکت هواپیمایی پاسخی به شرح زیر منتشر کرده است:

« چندی است که آقای پژمانفر گویی بر سبیل عادت هر هفته مطالبی غیر واقع را درباره نحوه واگذاری ایران ایرتور منتشر می نماید. از ابتدای امر، شرکت ایران ایرتور از ایشان دعوت نمودند که به‌جای جنجال های مطبوعاتی و وارد نمودن اتهامات واهی، مدارک و مستندات خود را در اختیار مراجع قانونی قرار دهند. گرچه درخواست ایران ایرتور بارها و بارها انجام گرفت ولی موثر واقع نشد.

تا اینکه دیروز، آقای پژمانفر متن نامه خطاب به ریاست محترم قوه قضائیه را مجددا به صورت همزمان در رسانه ها منتشر کردند. اینکه چرا آقای پژمانفر شکواییه های خود را سریعا و حتی قبل از رویت ریاست محترم قوه قضائیه رسانه ای می نماید، حتما دلایلی دارد. یا ایشان به دستگاه قضا و مراجع قانونی اعتماد کافی ندارد یا اساساً هدفی غیر از دلسوزی برای بیت المال را دنبال می کند.

اینک ایران ایرتور با انتشار نامه ای که آقای پژمانفر در سال 1394 و پس از واگذاری قانونی ایران ایرتور، به وزیر محترم وقت اقتصاد و دارایی نوشته اند، افکار عمومی را به قضاوت می طلبد که آیا ایشان نگران عدم واگذاری ایران ایرتور به شرکت تکا (شرکت مستقر در مشهد) بوده و یا نگران تضییع اموال بیت المال؟

 

 

 

لازم به ذکر است که شرکت مورد نظر آقای پژمانفر با اینکه طبق اذعان ایشان در این نامه واقف به شروط بمراتب سهل تر مزایده چهارم بوده اند، لکن به امید پایین آمدن قیمت در مزایده پنجم شرکت نکرده و منتظر مزایده ششم بوده اند. از این رو استدعای ایشان از وزیر وقت، لغو یک مزایده قانونی و انتقال آن به شرکت تکا بوده است. که به قول معروف "تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل"»

 

ارسال نظر