کدخبر: ۳۸۳۹

بر اساس گزارشى که از سوى اداره نظام‌هاى پرداخت بانک مرکزى منتشر شده است مردم تهران در فصل بهار بیشترین تراکنش بانکى را در کل کشور داشته‌اند، مناطق آزاد، استان‌هاى خراسان جنوبى و ایلام هم کمترین تراکنش را در سه ماهه‌ى اول 98 داشته‌اند. 
به گزارش اقتصادنگار از صدا و سیما اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران گزارش مبلغ تراکنش ابزار‌های پرداخت شبکه بانکی را به تفکیک تا پایان خرداد ۹۸ اعلام کرد. 
بر اساس آمار منتشره از سوی بانک مرکزی مبلغ تراکنش دستگاه‌های خودپرداز در سه ماهه نخست امسال به ۳ هزار و ۳۳۹ میلیارد ریال رسید و استان تهران بیشترین مبلغ تراکنش از خودپرداز‌ها را به خود اختصاص داد.
در این گزارش عملکرد سه ماهه ابتدایی سال جاری در بخش‌های خودپرداز و پایانه شعبه استان‌های کشور منتشر شده که بر اساس آن، بالغ بر یک میلیارد و ۴۲۱ میلیون و ۹۱۲ هزار تراکنش در شبکه خودپرداز‌های سیستم بانکی تا پایان سه ماهه اول سال جاری انجام شده که مبلغ آن‌ها بالغ بر ۳ هزار و ۳۳۹ میلیارد ریال بوده است.

بر اساس گزارش منتشر شده ی اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی تا پایان خرداد ماه سال جاری بالغ بر ۵۷ هزار و ۵۲ دستگاه خودپرداز از سوی شبکه بانکی راه‌اندازی شده و فعال بوده است که شهروندان با استفاده از خودپرداز‌ها در سه ماهه نخست امسال یک میلیارد و ۴۲۱ میلیون و ۹۱۲ هزار تراکنش انجام دادند.
 
آمار‌ها نشان می‌دهد که مجموع مبلغ تراکنش‌های خودپرداز‌های فعال در فصل بهار سال جاری به ۳ هزار و ۳۳۹ میلیارد ریال رسیده است که بررسی میزان فراوانی استانی این گزارش حاکی از آن است که بیشترین مبلغ تراکنش‌ها به ترتیب به استان‌های تهران، اصفهان، خراسان رضوی، فارس و خوزستان اختصاص یافته است.

گزارش بانک مرکزی نشان می‌دهد که کمترین مبلغ تراکنش دستگاه‌های خودپرداز در گزارش اعلامی بانک مرکزی به ترتیب مربوط به مناطق آزاد و استان‌های خراسان جنوبی و ایلام بوده است.

این گزارش از جمله تراکنش‌های شتابی دستگاه‌های خوپرداز را انتقال وجه، برداشت وجه، مانده گیری حساب و خرید شارژ و پرداخت قبوض برشمرده است.

 

ارسال نظر