کدخبر: ۳۸۶۱

وزارت خارجه عربستان از کارشناسان بین‌المللی و سازمان ملل دعوت کرده در تحقیقات درباره حمله به آرامکو مشارکت کنند.

به گزارش سایت شبکه روسیا الیوم، وزارت خارجه عربستان با صدور بیانیه‌ای حملات پهپادی اخیر جنبش انصارالله به پالایشگاه‌های شرکت نفت آرامکو در بقیق و خریص را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: رو شنبه در یک اقدام خرابکارانه و بی‌سابقه تاسیسات نفت‌رسانی به بازارهای جهانی در عربستان هدف قرار گرفت که در پی آن حدود ۵۰ درصد از تولیدات شرکت آرامکو متوقف شد.

وزارت خارجه عربستان تأکید کرد: این حمله در درجه اول منابع انرژی جهان را هدف قرار گرفت و این حمله دنباله‌رو اقدامات خصمانه‌ای انجام شده است که ایستگاه‌های پمپاژ نفت آرامکو را هدف قرار داده بود.

این وزارتخانه در ادامه بیانیه خود از جامعه جهانی خواست که به مسؤولیت‌هایش عمل کرده و با اینگونه اقدامات که اقتصاد بین‌المللی را هدف قرار گرفته مقابله کند.

وزارت خارجه عربستان همچنین اعلام کرد: تحقیقات درباره منشأ و مبدأ این حمله همچنان در جریان است. از کارشناسان بین‌المللی و سازمان ملل برای مشارکت در تحقیقات درباره حمله به آرامکو دعوت می‌کنیم. بر اساس نتیجه تحقیقات، اقدامات لازم را انجام خواهیم داد. توانایی دفاع از خاک و ملت عربستان را داریم و پاسخ ما به تجاوزها با قدرت خواهد بود.

در این بیانیه همچنین از تمامی کشورها و طرف‌هایی که این حمله را محکوم کردند، قدردانی شده است.

 

ارسال نظر