کدخبر: ۳۹۱۹

بوئینگ، بزرگترین هواپیماساز دنیا روز دوشنبه اعلام کرد 50 میلیون دلار کمک مالی به خانواده های بیش از 300 قربانی دو سقوط مکس 737 می‌پردازد.

 این پول نیمی از 100 میلیون دلار کمک مالی است که بوئینگ در جولای اعلام کرد به خانواده ها و جامعه قربانیان این دو حادثه می پردازد.

 بوئینگ اعلام کرد 50 میلیون دلار بعدی برای پشتیبانی تحصیلی و توسعه اقتصادی جوامع آسیب‌دیده هزینه خواهد شد. قرار است به خانواده های هر کدام از 346 قربانی پرواز610 لاین ایر و  پرواز 302 اتیوپین ایرلاینز که به فاصله  چند ماه از یکدیگر سقوط کردند، 144500 دلار پرداخت شود.

 وکیل 15 تا از این خانواده ها گفت:« 144 هزار دلار خسارت وارد شده به هیچ کدام از خانواده ها را جبران می کند و چیزی نیست که آنها را راضی کند.خانواده ها واقعاً پاسخ میخواهند».

 مدیر عامل بوئینگ گفت:« پرداخت این مبلغ قدمی مهم در تلاش ما برای کمک به خانواده‌های آسیب دیده است».

 وی گفت:«تراژدیهای اخیر مکس 737 بر شانه های ما سنگینی می کند و ما همچنان عمیقاً با خانواده ها و عزیزان کسانی که در این پروازها بودند همدردی می کنیم».

 سخنگوی بوئینگ گفت کسانی که این کمک های مالی را قبول می کنند می توانند همچنان روند قانونی شکایت علیه این شرکت را دنبال کنند.

 جتهای بوئینگ 737 پس از سقوط در اتیوپی و اندونزی که باعث کشته شدن 346 نفر شد، از اواسط مارس زمین‌گیر شده اند.

  شکایت های بسیاری از این شرکت شده و تحت بازرسی‌های فدرال در مورد مکس 737 قرار گرفته و هنوز مشخص نیست چه زمانی دوباره اجازه پرواز پیدا می کند.

 

ارسال نظر