کدخبر: ۴۰۳۷

به گزارش اقتصاد نگار؛ حیدر‌علی عابدی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز(یکشنبه، 7 مهر) پارلمان، در نطق میان‌دستور خود، گفت: جناح‌های سیاسی کشور امروز بیش از هر زمان دیگری نیاز به وحدت دارند که انشاءالله در سایه این وحدت، کاهش فشار‌های اقتصادی کشور میسر گردد، از دولت انتظار می‌رود در تهیه لایحه بودجه موارد فروش اموال مازاد هر استان به استانداران، نیاز به اراده جدی در بخش کشاورزی برای تغییر الگوی کشت داریم.

وی افزود: استان اصفهان، چهارمحال و بختیاری و یزد در بحرانی‌ترین وضعیت، یک میلیارد متر مکعب کسری دارند و اگر صرفه‌جویی شود، مشکلات این 3 استان حل خواهد شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلسگفت: نمی‌دانم چرا دولت در برابر افزایش یارانه 45 هزار تومانی مقاومت می‌کند؟ امیدواریم به این مسئله توجه شود.

عابدی اضافه کرد: به وزارت صنعت توصیه می‌کنم که پارادایم آرد را شیفت بدهند، الآن تمام فشار قیمت نان به نانوایان می‌آید، مُزد کارگر و هزینه‌های بیمه هر ساله افزایش پیدا می‌کند و نانوایان اذیت می‌شوند، بهتر است یارانه به نان صنعتی تخصیص پیدا کند.

وی افزود: در بخش آب، توصیه‌ می‌کنم بیشتر توجه شود، منابع عظیم کشور در حال اتلاف است، از یک طرف استان‌ها سرمایه‌گذاری‌های وسیعی در انتقال آب از دریاها و شیرین‌سازی آن می‌کنند و از طرف دیگری آب شیرین به دریای خزر می‌ریزد، پولی که در استان‌ها به لوله تبدیل و آب شیرین‌کُن می‌زنند، باید خرج استان‌های جنوبی کشور شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: در بخش بهداشت و درمان، شاهد اُفت مراقبت‌های شدید پرستاری به دلیل کاهش تعداد نیروهای پرستار هستیم، مقام وزارت بهداشت تصمیم به استخدام 20 هزار پرستار در سال جدید گرفته، اما این کمبودها را رفع نخواهد کرد؛ در قانون وزارت بهداشت مکلف شده که مراقبت‌ها را در منزل افزایش دهد که این امر در حال محقق شدن است.

عابدی در پایان خاطرنشان کرد: از وزارت صنعت و گردشگری انتظار داریم که با اقدام به جای مجلس شورای اسلامی، شاهد رشد قابل توجه گردشگری در سال‌های آینده باشیم.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر