کدخبر: ۴۲۳۶

اقتصاد نگار؛ حسام عقبایی نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک گفت: با توجه به کاهش معاملات ملک در شهر تهران، نرخ مسکن از ۳۰ تا ۱۶۰ میلیون تومان کاهش داشته است.

وی افزود: در شهر تهران کاهش ۴۰ درصدی و در نقاط جنوب تهران شاهد کاهش ۳۰ درصدی نرخ مسکن هستیم.

عقبایی ادامه داد: در شهر‌های جدید و حاشیه تهران نیز این کاهش بسیار بیشتر بوده است بطوریکه در شهر پرند هر واحد بستگی به متراژ از ۶۰ میلیون تومان تا ۱۶۰ میلیون تومان کاهش داشته است و در شهر پردیس نیز کاهش قیمت‌ها به ۳۰ درصد رسیده است.

نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک گفت: روند نزولی کاهش قیمت‌های مسکن در شهر تهران بیانگر قیمت‌های کاذب در این بخش بوده است و بدلیل کاهش ۸۰ درصدی معاملات، نرخ مسکن به قیمت‌های واقعی نزدیکتر می‌شود.

عقبایی بیان کرد: کاهش نرخ مسکن در پاییز و زمستان نیز همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه مردم به شایعه گرانی مسکن به دلیل افتتاح مترو در شهر هشتگرد و پردیس توجه نکنند، گفت: برخی از سوداگران که در برهه‌ای از زمان اقدام به خرید تعداد زیادی از واحد‌های مسکن کرده بودند با بیان اینکه افتتاح مترو باعث افزایش نرخ این واحد‌ها می‌شود سعی در فروش واحد‌های خود می‌کنند و تلاش دارند تا دوباره موج گرانی در بازار مسکن ایجادکنند.

عقبایی بیان کرد: اگر چه ورود مترو به شهرجدید هشتگرد در رونق این شهر بسیار تاثیر‌گذار است، اما بدلیل عرضه زیاد تاثیری در نرخ ندارد.

 

ارسال نظر