کدخبر: ۴۳۷۹

طبق آمار هفته دوم مهر؛

آمارهای منتشر شده از سوی بورس اوراق بهادار تهران نشان می‌دهد که در هفته دوم مهر ماه «شاخص کل، شاخص بازار اول، دوم، ارزش کل معاملات و تعداد داد و ستدها» با کاهش مواجه شده‌اند.


به گزارش اقتصاد نگار؛ جزییات داد و ستدهای هفته دوم مهر ماه سال جاری در تالار شیشه ای حاکی از آن است که در پایان معاملات هفته منتهی به ۱۷  مهرماه ۹۸، شاخص کل بورس با ۱۳.۰۶۸ واحد کاهش نسبت به هفته قبل، به ۳۱۳.۰۴۹ واحد رسید.

کاهش ۵۱۰۰ واحدی شاخص کل هم وزن

بر اساس این گزارش، شاخص کل هم وزن نیز با ۵۱۰۸ واحد کاهش معادل ۵.۳۰ درصد به ۹۱.۳۰۰  واحد را به نمایش گذاشت.

ریزش همزمان بازار اول و دوم

افزون بر این، شاخص بازار اول با ۱۰.۶۲۷ واحد کاهش به ۲۲۶.۲۳۲ واحد و شاخص بازار دوم با ۲۱.۵۱۰ واحد کاهش به ۶۴۲.۳۶۵ واحد رسید و به این ترتیب شاخص بازار اول ۴.۴۹ درصد افزایش و شاخص بازار دوم با  ۳.۲۴ درصد کاهش نسبت به هفته قبل همراه شدند.

افت ۲۲ درصدی ارزش کل معاملات

جزییات این آمار نشان می دهد که در ۵ روز کاری هفته دوم مهر ماه، ارزش کل معاملات اوراق بهادار به ۱۰۸.۸۶۴ میلیارد ریال بالغ شد که نسبت به هفته قبل ۲۲.۶۶ درصد کاهش یافت.

کاهش ۲۷ درصدی تعداد داد و ستدها

در ضمن در هفته گذشته تعداد ۲۵.۶۱۹ میلیون انواع اوراق بهادار در بیش از ۳ میلیون و ۲۵۶ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب ۲۷ درصد کاهش و ۱۱ درصد افزایش را نسبت به هفته گذشته تجربه کردند.

سقوط ارزش معاملات صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله

این گزارش در ادامه می افزاید : تعداد ۷۰۱  میلیون واحد از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۷.۱۹۹  میلیارد ریال مورد معامله  قرار گرفت که هر دو با ۲۸  درصد کاهش  نسبت به هفته گذشته همراه شدند.

وضعیت بازار بدهی

افزون بر این در بازار بدهی که اوراق مشارکت، گواهی سپرده و صکوک معامله می شود، تعداد ۷۰۰ هزار برگه اوراق مشارکت به ارزش کل بیش از ۶۸۳ میلیارد ریال معامله شد.

 

ارسال نظر