کدخبر: ۴۵۷۰

به گزارش اقتصاد نگار؛ مصطفی قلی خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره بازار مسکن تا پایان سال اظهار داشت: در 5 ماه آینده تا پایان سال در بازار مسکن ریزش قیمت نداریم اما بازار به ثبات قیمتی می‌رسد.

وی با بیان اینکه شاهد کاهش 10 تا 15 درصدی قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران بودیم، گفت: ریزش 20 درصدی هم در برخی از محله‌ها و مناطق تهران رخ داد که البته قابل توجه نبود و کاهش قیمت به ندرت به 20 درصد رسید.

رییس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به ایجاد ثبات و وجود آرامش نسبی در بازار مسکن، ادامه داد: می‌توان گفت تا 5 ماه دیگر تغییر قیمتی در مسکن نخواهیم داشت.

خسروی با بیان اینکه همواره بین درآمد مردم و قیمت مسکن در کشورمان فاصله بوده است و این فاصله کم و زیاد می‌شود، گفت: مردم باید مولفه افزایش قیمت مسکن را بشناسند تا بتوانند تصمیم گیری‌های درستی داشته باشند. ارز،  طلا،  حامل های انرژی از مهم ترین عوامل افزایش قیمت مسکن هستند و می‌توانند بازار را تحت تاثیر قرار دهند.

وی با اشاره به اهمیت ملک و مسکن در سبک زندگی مردم کشورمان اظهار داشت: در سال 97 شاهد افزایش 100 درصدی قیمت مسکن بودیم و ملک یک محل امن برای سرمایه گذاری در کشورمان محسوب می‌شود چنانکه گفته شده دزد بر روی خانه می‌تواند راه برود اما نمی تواند خانه را با خود ببرد.

رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه مردم انتظار معجزه در بازار مسکن به لحاظ ریزش قیمت را نداشته باشند، تاکید کرد: متقاضایان مصرفی مسکن بهتر است نسبت خرید اقدام کنند.

 

ارسال نظر