کدخبر: ۴۷۴۲

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: ادامه برخوردهای غیرکارشناسی با خدمات ارزش‌افزوده خوشحالی معاندان نظام و عقب ماندگی در تکنولوژی‌های نوین را در پی دارد.


به گزارش اقتصاد نگار؛ سیدمهدی فرشادان عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت‌وگویی به اهمیت روزافزون اقتصاد دیجیتال در شرایط کنونی کشور و جنگ اقتصادی اشاره کرد و گفت: اقتصاد دیجیتال در شرایط تحریم به برکت حضور جوانان فعال و نخبه ایرانی، می‌تواند ‌‌به عنوان ابزاری موثر در برابر تهدیدات خارجی باشد.

نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خدمات ارزش‌افزوده یکی از مهمترین بخش‌های اقتصاد دیجیتال است که به برکت آن صدها کسب‌وکار خلاق، فناوری‌محور و دانش‌بنیان در کشور شکل گرفته‌ است، افزود: دولت در رابطه با کسب و کارهای نوظهور همچون اپرتورهای موبایلی که اشتغال بسیار و ارزش‌افزوده مناسبی برای اقتصاد ایجاد کرده‌اند در نقش حامی ظاهر شود.

وی با تاکید بر اینکه در همه کشورها با استفاده از اقتصاد دیجیتال سطح مناسبی از توسعه رقم خورده است، تصریح کرد: اگر تخلفی در حوزه کسب و کارهای جدید رخ می‌دهد دولت باید متناسب با نوع تخلف برخوردهای لازم را انجام دهد نه آنکه حکم به تعطیلی این نوع کسب و کارها داده و با نادیده گرفتن شغل‌های ایجاد شده، تبعات احتمالی ناخوشایند آن را رقم زند بنابراین باید در این رابطه به دولت هشدار داد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه جنجال‌سازی یا هر نوع برخورد عجولانه به ضرر این اقتصاد نو پا است، گفت: دولت باید از ظرفیت ایجاد شده در قالب کسب و کارهای جدید به‌منظور بی‌اثر کردن تحریم‌ها استفاده کند.

وی تصریح کرد: ادامه برخوردهای غیرکارشناسی با خدمات ارزش‌افزوده خوشحالی معاندان نظام و عقب ماندگی در تکنولوژی‌های نوین را در پی دارد.

فرشادان با یادآوری آمار بالای اشتغال ایجاد شده در فضای جدید کسب و کار‌های دیجیتالی، افزود: دولت و وزیر ارتباطات باید بداند هر نوع برخورد سلیقه‌ای یا شوی تبلیغاتی انتخاباتی در رابطه با این کسب و کارها آمار بیکاری را افزایش می‌دهد.

وی ادامه داد: از آنجا که کسب و کارهای نوین دیجیتالی عمدتا از نهادهای مختلف مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند باید به تصمیم‌گیری‌های عجولانه همچون ممانعت از ادامه فعالیت آن‌ها و دیگر دخالت‌های بی‌جا در این حوزه پایان داد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باتوجه به بحرانی شدن شرایط اقتصادی و همچنین افزایش روزافزون آمار بیکاری، مجلس شورای اسلامی آماده رفع مشکلات پیش آمده برای کسب و کارهای نوین همچون سرویس‌های اپراتوری و برگزاری نشست مشترک با فعالان این حوزه برای ارائه نقطه نظارت‌شان است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر