کدخبر: ۴۸۱۰

صبح امروز رییس کل بیمه مرکزی با حضور در یکی از دبستان های تهران، زنگ بیمه را با هدف فرهنگسازی و تعمیم فرهنگ بیمه به صدا در آورد.

اقتصاد نگار؛ غلامرضا سلیمانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: امروز زنگ بیمه با هدف همگانی کردن بیمه در ابعاد مختلف در مدارس استان‌های دیگر نیز بطور همزمان به صدا در آمد.

وی افزود: ما بدنبال این هستیم که بیمه همگانی را در همه خانواده ها، سازمان‌ها و شرکت‌ها داشته باشیم و در این راستا باید برای افزایش ضریب نفوذ بیمه فرهنگ سازی را از سنین نوجوانی و جوانان آغاز کنیم.

رئیس شورای عالی بیمه افزود: همه افراد جامعه به جز بیمه اجباری شخص ثالث، می‌توانند از انواع پوشش‌های بیمه زندگی، آتش سوزی، بدنه خودرو و مسئولیت برخوردار باشند.

سلیمانی گفت: خانواده‌ها می‌توانند در قالب بیمه زندگی برای نوجوانان و جوانان خود با پرداخت مبلغی اندک بصورت ماهیانه آن‌ها رابیمه کنند و در پایان مدت سرمایه گذاری که می‌تواند ۱۰ یا ۲۰ سال باشد علاوه براینکه از بازدهی سرمایه خود برخوردار می‌شوند، می‌توانند مبلغ خود را بصورت یکجا و یا ماهانه دریافت کنند.

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: علاوه بر این در این مدت فرزندان تحت پوشش کامل بیمه درمانی خواهند بود.

امروز همچنین باشگاه نوآوران بیمه با حضور رئیس کل بیمه مرکزی افتتاح شد.

سلیمانی گفت: شرکت‌های بیمه در استان‌های مختلف با دانش آموزان و اعضای این باشگاه در ارتباط هستند و ضمن اطلاع رسانی به انان آموزش می‌دهند و دانش آموزان نیز پیام آوران بیمه در جامعه خواهند بود.

وی درباره جبران خسارت در مناطقی که به تازگی در اثر زلزله آسیب دیده است، گفت: شرکت‌های بیمه‌ای برای خانه‌هایی که تحت پوشش بیمه باشند پرداخت خسارت را انجام خواهد داد.

وی درباره صندوق بیمه حوادث طبیعی گفت: هفته گذشته در کمیسیون اقتصادی مجلس با حضور نماینده شورای نگهبان ایراد‌ها برطرف شد و به صحن مجلس خواهد آمد.

سلیمانی گفت: با تصویب این موضوع سال آینده شاهد اجرایی شدن این صندوق و بیمه همه خانه‌ها در برابر حوادث طبیعی خواهیم بود.

 

 

ارسال نظر