کدخبر: ۴۸۲۲

مدیرکل نظارت بر شبکه‌های توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت با بیان اینکه کمبود و گرانی اخیر گاز سیلندری برای مصارف خانگی به دلیل مشکل تامین آن به واسطه صادرات است، قیمت‌های مصوب برای مصرف‌کنندگان سیلندرهای ۲ و ۱۱ کیلوگرمی را اعلام کرد.

اکبر تقوی مدیرکل نظارت بر شبکه‌های توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با اشاره به گلایه‌هایی که درباره کمبود و گرانی گاز سیلندری برای مصارف خانگی و چرایی این کمبود و گرانی اظهار کرد: تمام بررسی‌ها و پیگیری‌های ما نشان می‌دهد که در این ایام، مشکل در سمت تامین بوده است.

وی اضافه کرد: این مشکل علی‌الظاهر به واسطه بحث صادراتی است که شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی انجام می‌دهد.

تقوی با تاکید بر رعایت نرخ مصوب توسط توزیع‌کنندگان سیلندر گاز، از برخورد با هرگونه گرانفروشی در این بخش خبر داد و گفت: درحال‌حاضر نرخ مصوب مصرف‌کنندگان برای سیلندر ۲ کیلوگرمی، ۱۸۲۰ تومان و نرخ مصرف‌کننده سیلندر ۱۱ کیلوگرمی، ۸۷۰۰ تومان است.

مدیرکل نظارت بر شبکه‌های توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت در پایان خاطرنشان کرد: مصرف‌کنندگان در صورت مواجهه با هرگونه گرانفروشی از این قیمت‌ها می‌توانند شکایت خود را به سامانه تلفنی ۱۲۴ اعلام کنند.

در روزهای اخیر کمبود گاز سیلندری برای مصارف خانگی برای برخی از مصرف‌کنندگان، مشکل ساز شده و این کمبود باعث افزایش نرخ آن نیز شده است.

 

ارسال نظر