کدخبر: ۵۱۱۶

صادرات شرکت‌های بزرگ فولاد کشور طی ماه مهر ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۵۴ درصد افزایش یافت.


به گزارش اقتصاد نگار؛ ۱۰ شرکت فولادی بزرگ کشور طی مهر امسال، ۵۶۱ هزار و ۷ تن فولاد صادر کردند. این شرکت‌ها در همین حال با صدور بیش از ۴ میلیون تن فولاد در هفت ماه امسال، رشد ۸ درصدی صادرات فولاد را به ثبت رساندند.

از این میزان، شرکت‌های «فولاد مبارکه» ۱۳۲ هزار و ۵۱۲ تن، «ذوب آهن اصفهان» ۱۱۴ هزار و ۶۵۳ تن، «فولاد هرمزگان»، ۸۳ هزار و ۳۱ تن، «فولاد خوزستان» ۸۲ هزار و ۲۹۶ تن، «فولاد کاوه جنوب» ۶۴ هزار و ۱۰۰ تن، «فولاد خراسان» ۴۲ هزار و ۵۶۰ تن، «صبا فولاد» ۲۵ هزار و ۸۵۶ تن، «فولاد آلیاژی ایران» ۵ هزار و ۹۴۰ تن، «فولاد بناب» ۵ هزار و ۵۰ تن و «سنگ آهن چادرملو» ۵ هزار و ۹ تن محصول صادر کردند.

بنا به این گزارش، شرکت‌های یاد شده طی ۷ ماهه امسال، ۴ میلیون و ۴۹ هزار و ۸۷۴ تن فولاد صادر کردند که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته، ۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.

از این میزان صادرات، شرکت‌های «فولاد خوزستان» یک میلیون و ۸۳ هزار و ۶۷۴ تن، «فولاد مبارکه» ۸۸۵ هزار و ۳۹۷ تن، «ذوب آهن اصفهان» ۶۸۱ هزار و ۸۶۸ تن، «فولاد هرمزگان»، ۴۵۳ هزار و ۴۹ تن، «فولاد کاوه جنوب» ۵۲۸ هزار و ۱۶۰ تن، «فولاد خراسان» ۱۷۴ هزار و ۲۰۰ تن، «صبا فولاد» ۵۰ هزار و ۸۴۲ تن، «فولاد آلیاژی ایران» ۳۶ هزار و ۴۸۸ تن، «فولاد بناب» ۲۶ هزار و ۶۸۹ تن و «سنگ آهن چادرملو» ۱۲۹ هزار و ۵۰۷ تن محصول صادر کردند.

 

ارسال نظر