شناسه خبر: 20904

۲۸۰ میلیون مهاجر در سال‌ ۲۰۲۰

اقتصاد نگار : طبق گزارش سازمان بین‌المللی مهاجرت(IOM) در اواسط سال ۲۰۲۰، حدودا ۲۸۰.۶ میلیون مهاجر در سراسر جهان وجود داشته، که ۳.۶‌درصد از جمعیت کل جهان را در برمی‌گیرد و این رقم سالانه در حال افزایش است. این رقم در سال ۲۰۱۰ حدودا ۲۲۱ میلیون نفر و در سال ۲۰۰۰، ۱۷۳.۲ میلیون نفر بوده است.

بر اساس نمودار استاتیستا ایالات متحده از سال ۱۹۷۰ مقصد اصلی مهاجران جهان بوده است. تعداد افراد خارجی در سال ۲۰۲۰ در این کشور تقریبا ۵۱ میلیون نفر بود. آلمان با فاصله زیادی از امریکا، دومین کشور بزرگ مهاجر‌پذیر است که در سال گذشته ۱۵.۸ میلیون مهاجر پذیرفته است و پس از آن عربستان صعودی با ۱۳.۵ میلیون نفر، روسیه با ۱۱.۶ میلیون نفر و انگلستان با ۹.۴ میلیون نفر  مقصد مهاجران سراسر دنیا هستند.

در بین مهاجران بین‌المللی به طور کلی ۱۸ میلیون نفر از هند و  ۱۱.۲ میلیون نفر از مکزیک بوده‌اند و پس از این کشورها روسیه(۱۰.۸)، چین (۱۰.۵)  و سوریه (۸.۵) بیشترین تعداد مهاجرت را داشته‌اند.

طبق تحقیقات سازمان بین‌المللی مهاجرت دلایل مهاجرت مشخصا می‌تواند داوطلبانه یا جبری باشد، که عوامل جبری ممکن است در اثر افزایش بلایا، چالش‌های اقتصادی، فقر و یا جنگ باشند.

 

منبع : اتاق بازرگانی ایران و آلمان

 

ارسال نظر