شناسه خبر: 20927

احیای ۷۰۰ چاه‌ نفتی کم‌بازده در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی

اقتصاد نگار : شرکت ملی نفت ایران از شرکت‌های فناور و دانش بنیان برای اجرای طرح‌های احیای بیش از ۷۰۰ حلقه از چاه‌های کم بازده نفت و استحصال گاز هلیوم دعوت کرد.

پیرو سیاست‌های ابلاغی وزیر نفت در آیین بزرگداشت روز ملی پژوهش و با دستور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، احیای بیش از ۷۰۰ حلقه از چاه‌های کم بازده کشور با استفاده از روش‌های نوین و دانش‌محور در دستور کار قرار گرفته است.  

اجرای طرح‌های احیای چاه‌های کم بازده در راستای اجرای بندهای ۱۴ و ۱۵ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی مبنی بر افزایش ذخایر نفت و گاز کشور و توسعه ظرفیت‌های تولید و برداشت صیانتی از منابع هیدروکربوری و همچنین با هدف تقویت درون‌زایی و تحقق اقتصاد دانش‌بنیان از طریق توسعه طرح‌های فناورانه، در دستور کار شرکت ملی نفت ایران قرار گرفته است.

همچنین به منظور توسعه زنجیره ارزش گاز تولیدی پارس جنوبی و توسعه و تجاری‌سازی فناوری تولید هلیوم مایع از گاز طبیعی، طرح استحصال و جمع‌آوری گاز هلیوم نیز تدوین شده است.

در همین راستا و به زودی چارچوب واگذاری و حزئیات این دو طرح از سوی مدیریت سرمایه‌گذاری و کسب و کار شرکت ملی نفت ایران به صورت عمومی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 

منبع : ایرنا

 

ارسال نظر