شناسه خبر: 20942

ضرورت انعقاد قرارداد تضمین خرید درازمدت متولیان حمل و نقل با تولیدکنندگان

اقتصاد نگار : رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بازدید و حضورش در پنجمین نمایشگاه حمل و نقل لجستیک و صنایع وابسته خبر داد و گفت: اگر قرارداد تضمین خرید درازمدت منعقد شود، این بخش راهبردی می‌تواند علاوه بر تامین نیاز داخلی، نیاز کشورهای همسو را نیز مرتفع کند.

عزت الله اکبری تالارپشتی در صفحه شخصی خود در توییتر از بازدید و حضورش در پنجمین نمایشگاه حمل و نقل لجستیک و صنایع وابسته در مصلای تهران خبر داد و نوشت:

«امروز توانمندی‌های سازندگان داخلی را برجسته دیدم. اگر قرارداد تضمین خرید درازمدت، توسط متولیان حمل و نقل با تولیدکنندگان منعقد شود، این بخش راهبردی، متحول شده و می‌تواند علاوه بر تامین نیاز داخلی، نیاز کشورهای همسو را نیز مرتفع کند. این نکته در ذهنم تقویت شد که این بخش بسیار مهم و استراتژیک، متولی درخور دولت انقلابی ندارد و ساختار ناکارآمد آن، خساراتی قابل توجه بر منافع عمومی وارد می‌کند. نیازمند ساختار مناسب در این بخش هستیم تا آثار آن را در اقتصاد ملی شاهد باشیم.»

۲۸ آذر ماه با حضور رستم قاسمی و معاونان وی پنجمین نمایشگاه حمل و نقل لجستیک و صنایع وابسته در مصلی تهران افتتاح شد. در این نمایشگاه بیش از ۲۰۰ شرکت دولتی و خصوصی و با حضور ۹۰ درصدی شرکت‌های بخش خصوصی و ۴۰ شرکت استارتاپی و ۲۰ شرکت دانش‌بنیان حضور داشتند. نمایشگاه امسال به صورت بین‌المللی برگزار می‌شود و نمایندگانی از کشورهای ژاپن، چین، فرانسه، روسیه و سوئد در این نمایشگاه حاضر هستند.

 

منبع : ایسنا

 

ارسال نظر