شناسه خبر: 21079

فرو ریختن دیوارهای فساد با هوشمندسازی و تکمیل سامانه‌های تجاری

اقتصادنگار: رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: هوشمندسازی اثرات مثبت در اقتصاد دارد و باعث فرو ریختن دیوارهای فساد خواهد شد.

غلامحسین شافعی امروز در مراسم رونمایی از هوشمندسازی و حذف نقش عامل انسانی در صدور کارت بازرگانی ضمن تشکر از این رویداد بیان کرد: حذف هر مجوزی به منزله فرو ریختن یک دیوار فساد است. 

رئیس اتاق بازرگانی ایران در مورد اینکه هوشمندسازی صدور کارت بازرگانی دو اثر مهم به دنبال خواهد داشت، گفت: اولین اثر همان طور که اشاره کردم حذف مجوز و اثر دوم آن نیز بر کل اقتصاد جامعه است، زیرا یک زمانی برای گرفتن یک استعلام، افراد مجبور بودند، از شهرهای مختلف به تهران بیایند و لذا گرفتن یک استعلام چند سفر درون‌شهری به دنبال داشت. 

شافعی بیان داشت: همانطور که اشاره شد، هوشمندسازی به لحاظ اقتصادی در تمام کشور مؤثر است و می‌تواند فضای کسب و کار را که به شدت نامناسب شده بهبود بخشد و رتبه ما را در دنیا ارتقاء دهد. 

رئیس اتاق بازرگانی ایران بیان داشت: در هوشمندسازی بخش‌هایی مانند تجارت الکترونیکی و سایر مؤلفه‌هایی که به این حوزه مرتبط است، متاسفانه عقب هستیم.

وی ادامه داد: به طور معمول در ابتدای هر تغییری، افراد مقاومت می‌کنند، قطعا در برابر این هوشمندسازی‌ها شاهد مقاومت‌های زیادی خواهیم بود، اما نباید به آن توجه شود.

* رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز

بنابراین گزارش، علی مؤیدی خرم‌آبادی امروز در مراسم رونمایی از هوشمندسازی حذف نقش عامل انسانی در صدور کارت بازرگانی اظهار داشت: وقتی ۳.۵ سال پیش کارم را در ستاد آغاز کردم، می‌گفتند که ستاد چه ارتباطی با سامانه دارد، اما امروز که اثر آن بر همه آشکار شده است، همه می‌پرسند که چه زمانی موضوع سامانه‌ها نهایی می‌شود.  

وی با بیان اینکه آنچه به عنوان قاچاق در کشور اتفاق می‌افتد، معلول بی‌انضباطی و عدم هوشمندسازی است، گفت: صدور کارت‌های بازرگانی یک‌روزه و دو روزه عامل و بستر قاچاق است که با هوشمندسازی کارت بازرگانی قاچاق کاهش می‌یابد.

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: قطعا بدانید هوشمندسازی آرامش به تجارت و بازرگانی می‌دهد و قاچاق را در بازار کاهش می‌دهد.

مؤیدی خرم‌آبادی افزود: امیدواریم هرچه زودتر سامانه جامع تجارت تکمیل و نهایی شود.

 

منبع: فارس

ارسال نظر