شناسه خبر: 21081

ترس ابتلا به کرونا اُمیکرون در میان دانشجویان کره جنوبی

اقتصادنگار: مقامات دانشگاه‌های کره جنوبی اعلام کردند که ترس از ابتلا به سویه اُمیکرون کرونا در میان دانشجویان این کشور افزایش پیدا کرده است.

علت ترس دانشجویان کره جنوبی این است که برخی از دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های این کشور مشکوک به ابتلا به نوع بسیار مسری اُمیکرون کووید-۱۹ هستند. در این راستا خود دانشجویان کره‌ای از ابتلا به این سویه وحشت‌زده شده‌اند.

گفته شده تاکنون چند نفر از دانشجویان خارجی دانشگاه ملی سئول به عنوان موارد مشکوک مبتلا شناسایی شده‌اند و تست چند نفر نیز مثبت اعلام شده است.

در راستای وجود احتمال برای افزایش موارد مبتلا، دانشگاه‌های این کشور اقدامات قرنطینه‌ای را تشدید کرده‌اند.

این در حالی است که دانشجویان محصل در دانشگاه‌های مشکوک نسبت به سیاست کلی دانشگاه‌های خود مبنی بر تداوم آموزش حضوری شکایت دارند.

یکی از دانشجویان دانشگاه ملی سئول گفت: من از شرایط دانشگاه بسیار عصبی و ناراحت هستم. چراکه ۵ دانشجو همکلاسی که با من در آزمایشگاه بودند، پیامکی مبنی بر الزام بر انجام تست کرونا دریافت کرده‌اند و از آنها خواسته شده تست کرونا دهند.پس نگرانم که به گونه اُمیکرون کرونا مبتلا شده باشم.

گفتنی است،‌ با بهبود شرایط شیوع کووید-۱۹ در جهان،‌دانشگاه‌های کره جنوبی  از ترم جاری بازگشایی شدند و به صورت تدریجی پذیرای دانشجویان این کشور هستند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر