شناسه خبر: 21097

موارد شناسایی شده اُمیکرون در کشور به ۲۶ نفر رسیده است

اقتصادنگار: رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۲۶ مورد قطعی ابتلا به سویه اُمیکرون ویروس کرونا در کشور شناسایی شده است.

محمدمهدی گویا در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: ۱۳ مورد از این تعداد مربوط به تهران و ۱۳ مورد دیگر نیز در شهر‌هایی ازجمله بابل، اصفهان و هرمزگان شناسایی شده اند. 

وی اضافه کرد: همچنین نمونه اخذ شده از ۱۲ مورد دیگر هم در آزمایشگاه در دست بررسی است. 
دکتر گویا با اشاره به اینکه در مناطق مرزی شیوه نامه‌های پیشگیرانه مشخصی تعریف شده است، افزود: فقط کسانی که هر دو نوبت واکسن کرونا را زده باشند اجازه ورود به کشور را خواهند داشت.
وی گفت: اتباع کشور‌های خاصی که سازمان بهداشت جهانی فهرست آن‌ها را منتشر کرده است، اجازه ورود به کشور را ندارند. 
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر تعداد توالی یابی ژنتیکی انجام شده برای ردگیری سویه امیکرون، گفت: تعداد دقیق آن را به خاطر ندارم، اما از زمان شیوع سویه دلتا تاکنون در مجموع حدود دو هزار مورد توالی یابی شده است. 
وی افزود: از موارد مشکوک به تشخیص دانشگاه‌های علوم پزشکی آزمایش گرفته می‌شود که در صورت مثبت بودن، برای توالی یابی به تهران ارسال می‌شود.
دکتر گویا درباره برخی گزارش‌ها از درگیری ویروسی با سرعت سرایت بالا در بین کودکان در مشهد، گفت: تاکنون افزایش آنچنانی موارد در مشهد مشاهده نشده است.

منبع: صدا و سیما

ارسال نظر

آخرین اخبار