شناسه خبر: 21160

پیگیری ارتقا وضعیت مسکن معلولان و افراد پشت نوبتی بهزیستی در بودجه ۱۴۰۱

اقتصادنگار: عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ مجلس، از تلاش این کمیسیون برای ارتقا وضعیت خانواده‌های تحت پوشش سازمان بهزیستی، تامین مسکن والدین دارای دو فرزند معلول به بالا و افراد پشت نوبتی برای بهره‌مندی از خدمات این سازمان در بودجه ۱۴۰۱ خبر داد.

حسن محمدیاری در گفت‌وگویی، با اشاره به مواردی در حوزه اجتماعی که باید در لایحه بودجه 1401 مورد توجه قرار گیرند، گفت: کمیسیون اجتماعی متولی دستگاه‌های حمایتی اعم از سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) در مجلس است و با آنها ارتباط مستقیم دارد.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ما از دو روز گذشته تاکنون جلسات مشترکی را با نهادهای حمایتی به منظور بررسی بندهای مرتبط با آنها در لایحه بودجه 1401 داشتیم که در آنها پیشنهاداتی مطرح شد که قطعا آنها را به طور دقیق بررسی کرده و در نهایت به یک جمع‌بندی خواهیم رسید و نتیجه را نیز در کمیسیون تلفیق پیگیری خواهیم کرد.  

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ما تلاش می‌کنیم اعتبارات مرتبط با دستگاه‌های حمایتی را ارتقا بخشیم، چرا که لازم است ردیف‌های مرتبط با افراد آسیب‌پذیر و دهک‌های پایین جامعه به طور ویژه مورد توجه قرار گیرند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: بی‌تردید دولت به اندازه توان خود ردیف‌هایی را برای نهادهای حمایتی در نظر گرفته است و در جاهایی نیز کم و کاستی‌هایی وجود دارد اما ما تلاش می‌کنیم در بندهایی که نیاز به حمایت بیشتری وجود دارد به صورت گلوبال اعتبارات بیشتری را از طریق کاهش اعتبارات در بندهایی که نیاز کمتری دارند به آنها اختصاص دهیم.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه 1401 مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: یکی از مواردی که تلاش می‌کنیم به طور ویژه پیگیری کنیم ارتقا وضعیت خانواده‌های تحت پوشش سازمان بهزیستی، تامین مسکن والدین دارای دو فرزند معلول به بالا و افراد پشت نوبتی برای بهره‌مندی از خدمات این سازمان است تا بتوانند وارد چرخه حمایتی بهزیستی شوند.

منبع: خانه ملت

ارسال نظر