شناسه خبر: 21249

از بازار خودرو چه خبر؟

اقتصادنگار: بررسی روند قیمت‌ها در بازار آزاد که توسط دلالان و دارندگان خودرو تعیین می‌شود، طی یک هفته اخیر نشان می‌دهد که مدار غالبا افزایشی همچنان ادامه‌ دارد؛ بگونه‌ای که در محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو افزایش سه تا ۱۰ میلیون تومانی و در محصولات گروه خودروسازی سایپا افزایش یک تا پنج میلیون تومانی غالب است.

بررسی بازار امروز (چهارشنبه/ ۸ دی ماه)  و مقایسه آن نسبت به ابتدای هفته (شنبه/ ۴ دی ماه) روند افزایشی را در اکثریت محصولات نشان می‌دهد. البته قیمت برخی محصولات تغییری نداشته و تعداد کمی هم کمی ارزان‌تر شده‌اند. 

در محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو علیرغم اینکه سمند LX، رانا LX و پژو ۲۰۶ تیپ ۲ از ثبات قیمت نسبت به ابتدای هفته برخوردارند و محصولاتی همچون پژو پارس، پژو ۲۰۷ دنده‌ای، رانا پلاس و دنا معمولی تا حدودی ارزان‌تر نسبت به ابتدای هفته قیمت‌گذاری شده‌اند، اما قیمت سایر محصولات (به جز هایما S7) افزایش سه تا ۱۰ میلیون تومانی را تجربه کرده‌اند. هایما S7 نیز ۴۰ میلیون تومان نسبت به ابتدای هفته افزایش قیمت داشته است.

در محصولات گروه سایپا اما پرایدهای جامانده از تولید همچنان پیشتاز افزایش قیمت‌اند. پراید در حالی به قیمت ۱۷۰ میلیون تومان  نزدیک می‌شود که پنج میلیون تومان نسبت به ابتدای هفته گران‌تر شده است.

سایر محصولات سایپا یک میلون تومان گران شده‌اند و تنها قیمت کوییک و ساینا تغییر نداشته، تیبا ۲ هم ارزان‌تر شده است.   

قیمت انواع پرتیراژهای خودروسازان در ابتدای هفته جاری و امروز (چهارشنبه) به شرح زیر است:

از بازار خودرو چه خبر؟

از بازار خودرو چه خبر؟

منبع: ایسنا

 

ارسال نظر