شناسه خبر: 21267

معاون وزیر کار:

تلاش دولت سیزدهم کاهش حداکثری موانع تولید است

اقتصادنگار: معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تلاش دولت سیزدهم این است که موانع تولید را به حداقل برساند تا در جنگ اقتصادی شرکت های ما به بالندگی برسند.

علی حسین رعیتی فرد روز پنجشنبه در بازدید از کارخانه مجد الکترونیک فریدونکنار افزود : با توجه به دستیابی جوانان ما به بومی سازی تجهیزات تحقیق و توسعه و تولید لوازم خانگی، می توانیم در آینده نزدیک و با حمایت دولت به بازارهای غرب آسیا ورود پیدا کنیم.

وی دغدغه اصلی شرکت های  تولیدی را در گردش مالی عنوان کرد و گفت: باید با رفع موانع اعطای وام و تسهیلات در توسعه شرکت های تولیدی گامی بلند برداریم تا با خلاقیت جوانان ایرانی کشور از ورود محصولات مشابه تولیدی بی نیاز شود.

معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به سخن رهبری مبنی برجلوگیری از ورود محصولات خارجی و محصولاتی که مشابه داخلی دارند ، اظهار داشت : با توجه به پیشرفت هایی که شرکت های تولیدی ما داشته اند در سال های آینده این شرکت ها می توانند به طور کامل نیاز کشور را برطرف کنند و ما می توانیم بازار بزرگ منطقه غرب آسیا را نیز به عنوان بازار تولیدکنندگان ایرانی مورد هدف قرار دهیم.

رعیتی فرد همچنین به توجه دولت به اشتغال خانگی نیز اشاره کرد و گفت: دولت درصدد است با ایجاد اشتغال خانگی در مناطق محروم و روستاها گامی بزرگ برای ایحاد اشتغال و توانمند سازی خانواده ها بردارد که بیشتر بانوان  گروه هدف این اشتغال هستند و سعی داریم از ظرفیت های بانوان در حوزه مشاغل خانگی و یا گروه های صنعتی کوچک و متوسط استفاده کنیم.

علی حسین رعیتی فرد معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با هدف شرکت و سخنرانی در یادواره شهدای کارگری استان مازندران که با محوریت شهید شاخص کارگری نوروزعلی یزدانخواه و بزرگداشت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی و دانشمند هسته ای شهید فخری زاده که در شهرستان فریدونکنار برگزار میشود، امرور به مازندران سفر کرد.

دیدار با استاندار مازندران و بازدید از چند واحد کارگری از برنامه های دیگر سفر یکروزه معاون وزیر تعاون به استان مازندران است.

منبع: ایرنا

ارسال نظر