شناسه خبر: 21424

چرا مرزها را برای صادرات سیب باز نمی‌کنید؟

اقتصادنگار: نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آیا رواست سیبی که کیلویی شش الی هفت هزار تومان کشت آن برای کشاورز هزینه دارد به قیمت ۲۰۰۰ تومان از کشاورز خریده شود؟

علی زنجانی در تذکری شفاهی در جریان جلسه امروز مجلس خطاب به رئیس جمهور و وزیر کشاورزی بیان کرد: تذکر بنده به سیب کشاورزان باز می‌گردد. دو ماه گذشته در جلسه‌ای که خدمت رئیس جمهور رسیدیم ایشان تاکید کردند که به وزیر کشاورزی دستور می‌دهند تا مشکل خرید سیب از کشاورزان حل شود اما متاسفانه اقدامی صورت نگرفته است. آیا رواست سیبی که کشت آن حدود شش تا هفت هزار تومان برای کشاورز هزینه دارد با قیمت ۲۰۰۰ تومان از کشاورز خریده شود؟

وی در ادامه اظهار کرد: چرا مرزهای کشور را باز نمی‌کنید؟ اکنون ۶۰۰ تا ۷۰۰ تن سیب در انبارهای آذربایجان غربی موجود است و کسی آن را نمی‌خرد. وزیر کشاورزی باید برای رسیدگی به این موضوع دستور ویژه دهد. نباید با دسترنج کشاورزان اینگونه برخورد شود.

وی در ادامه خواستار تعیین تکلیف معلمان قرآنی، پیش دبستانی و ۲۶ روز کاری شد و تاکید کرد که این معلمان با مشکلات فراوانی روبرو بوده که باید برای حل آنها اقدامی صورت گیرد.

منبع: ایسنا

ارسال نظر