شناسه خبر: 21460

امضای تفاهم‌نامه ساتکاب با ۳ شرکت تولیدی صنعت برق

اقتصادنگار: شرکت مادرتخصصی ساتکاب، با شرکت‌های ایران ترانسفو، نیروترانس و پارس سوئیچ، تفاهم‌نامه‌ای در خصوص تسریع و تسهیل ساختِ محصولِ «تپ چنجر» با هدف خودکفایی و حمایت از این محصول منعقد کرد.

مجتبی اکبری مدیرعامل شرکت مادرتخصصی ساخت و تامین کالای آب وبرق در این مراسم با اشاره به محصولات تولید شده این مجموعه‌ها، ظرفیت‌های تولید فعلی، تولید کابل‌های دریایی در آینده نزدیک، تامین نیاز داخلی، دستیابی به بازار صادراتی و چالش‌های پیشِ رو افزود: حمایت از تولیدکنندگان با هدف پشتیبانی از ساخت داخل و توسعه صادرات از جمله سیاست‌های از پیش تعریف شده ساتکاب بوده و امیدواریم با حمایت از چنین کارخانه‌هایی، بستر مناسب برای حضور در عرصه تولید و حضور در بازار‌های خارجی بیش از پیش فراهم شود.
 
وی با اشاره به آمادگی ساتکاب برای حمایت از ساخت داخل و حضور در بازار‌های خارج از کشور اضافه کرد: حمایت از شرکت‌های تولیدکننده داخلی در حوزه صنعت آب و برق، از جمله اصولی است که ساتکاب در راستای وظایف محول شده از سوی وزارت نیرو نسبت به اجرای آن اهتمام داشته و این امر مسلماً در حوزه تولید در شرکت‌های تولیدکننده کالای آب و برق اجرایی خواهد شد.
 
اکبری، حمایت از شرکت‌های دانش بنیان را جزو سیاست‌های اصلی ساتکاب دانسته و پشتیبانی این شرکت از انجام هر گونه اقدامی در این راستا را امری ضروری عنوان کرد.
 
در ادامه مدیرعامل شرکت مادرتخصصی ساتکاب با حضور در محل شرکت‌های تولید کننده «سیم و کابل ابهر»، «ایران ترانسفو» و «پارس سوئیچ» ضمن بازدید از این شرکت‌ها، در جریان فعالیت‌های آنان قرار گرفت.

منبع: صدا و سیما

ارسال نظر

آخرین اخبار