شناسه خبر: 21463

قطعی برق؛ عامل اختلال در دقایق ابتدایی معاملات

اقتصادنگار: مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس گفت: سامانه معاملاتی بورس TSETMC بدلیل مشکل برق در تجهیزات ارتباطی، در دقایق ابتدایی معاملات امروز بازار سرمایه با اختلال مواجه شد.

روح الله دهقان افزود: سامانه‌ها از ابتدا روشن بودند و مشکلی نداشته‌اند، تنها برقراری ارتباط به دلیل قطعی برق ابتدای صبح با اختلال مواجه شد.
 
دهقان با تأکید بر اینکه سامانه‌ها و هسته معاملات مشکلی نداشته‌اند؛ تصریح کرد: سامانه‌ها در دیتا سنتر بودند و معاملات در حال انجام بود، اما ارتباط با دیتا سنتر دچار مشکل قطعی برق شد.
 
وی خاطرنشان کرد: هسته معاملات از برق اضطراری و مسیر‌های دوم برق برخوردار است، بنابراین، اختلال ایجاد شده به هسته معاملات ارتباطی نداشته است.
 
به گفته مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس، پس از برطرف شدن موضوع، تمامی معاملات آنلاین در حال برگزاری است و ایستگاه‌های کارگزاری‌ها در حال اتصال است.
 
 یکی از سایت‌های کاربردی برای مشاهده معاملات اوراق بهادار سامانه معاملاتی بورس، وب‌سایت مدیریت فناوری بورس TSETMC است. این سامانه به مثابه پل ارتباطی سهامداران و فعالان بازار سرمایه با اطلاعات و آمار معاملات سهم محسوب می‌شود.

منبع: صدا و سیما

ارسال نظر