شناسه خبر: 21577

ایمیدرو با مشارکت بخش خصوصی به دنبال توسعه منطقه چابهار است

اقتصادنگار: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) با مشارکت بخش خصوصی به دنبال توسعه منطقه چابهار است.

«وجیه‌الله جعفری» در جلسه پایش طرح فولاد چابهار با بیان این مطلب افزود: ایمیدرو با تمرکز بر سیاست توسعه مناطق کم‌برخوردار، با همکاری شرکت‌های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی، طرح احداث فولاد را در چابهار اجرا می‌کند.
رئیس هیات عامل ایمیدرو  گفت: منطقه سیستان و بلوچستان ظرفیت‌های معدنی قابل توجهی دارد و ایمیدرو با اکتشافات انجام شده تاکنون به ذخایر بسیار مطلوبی در حوزه مس دست یافته و امیدواریم در حوزه سنگ آهن نیز به معادن مناسبی دست یابیم.

وی تصریح کرد: ما به عنوان دست اندرکاران بخش های دولتی و خصوصی نسبت به توسعه منطقه کم‌برخوردار سیستان و بلوچستان مسوول هستیم و بدون شک، تصمیم‌های کنونی ما در اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری در این منطقه، افزایش امنیت و رفاه را علاوه بر مردم منطقه، برای کل کشور نیز به همراه دارد.

ایجاد اشتغال ۱۰ هزار نفر با اجرای طرح فولاد چابهار

«مرتضی هاشم‌پور»، مجری طرح احداث فولاد چابهار نیز در این جلسه گفت: طرح یاد شده در سه فاز (فاز نخست تا ۱۴۰۵، فاز دوم تا ۱۴۰۹ و فاز سوم تا ۱۴۱۲) اجرا و در آن واحدهای گندله، کنسانتره، ذوب، محصولات فولادی، یوتیلیتی‌ها و زیرساختی ساخته می‌شود.

وی ادامه‌داد: با اجرای کامل این طرح، برای ۱۰ هزار نفر از مردم منطقه اشتغال ایجاد خواهد شد.

هاشم‌پور با اشاره به اقدامات انجام شده در این طرح، تصریح‌کرد: تاکنون اقداماتی همچون دریافت افزایش سرمایه شرکت، مجوز زیست محیطی، تضمین خرید آب، تحویل موقت زمین به مساحت ۲ هزار و ۳۲۰ هکتار در منطقه «کجو» انجام شده و همچنین موافقت‌نامه‌های مورد نیاز دیگر برای احداث طرح نیز دریافت شده است.

وی افزود: انتخاب مشاور برای انجام خدمات جنبی (نقشه برداری و ژئوتکنیک)، انجام تشریفات مناقصه انتخاب مشاور تخصصی برای احداث گندله‌سازی و نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی، بخشی دیگر از اقدامات انجام شده در طرح مذکور است.

منبع: ایرنا

ارسال نظر