شناسه خبر: 21583

عرضه خودرو‌های سازمان اموال تملیکی در بورس کالا

اقتصادنگار: معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران از عرضه خودرو‌های خارجی در بورس کالا تا پایان سال خبر داد و گفت: منظور از خودرو‌های خارجی همان خودرو‌های در اختیار سازمان اموال تملیکی است.

جواد جهرمی درمورد آخرین وضعیت عرضه خودرو در بورس توضیح داد: طی توافقی که با سازمان اموال تملیکی صورت گرفته، تعدادی خودرو از مجموع حدود ۲۰۰۰ خودرویی که در اختیار این سازمان قرار گرفته است، برای شروع عرضه انتخاب شده و درحال طی کردن فرایند پذیرش هستند.

 
وی ادامه داد: همزمان هم مصوبه‌ای از سمت وزارت اقتصاد درحال پیگیری است تا هیات وزیران درمورد این خودروها، نحوه شماره‌گذاری و استفاده تصمیم‌گیری کند. به محض اینکه مصوبه هیات وزیران ابلاغ و فرایند تکمیل شود، عرضه خودرو‌ها انجام خواهد شد. این موضوع احتمالا تا پایان سال اتفاق می‌افتد و وضعیت پذیرش خودرو‌ها از طریق بورس کالا اطلاع رسانی شده و پس از آن عرضه صورت می‌گیرد.
 
معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران گفت: انواع خودرو‌های خارجی که در اختیار سازمان تملیکی قرار دارد عرضه خواهد شد. این فرایند هم با استان بوشهر آغاز شده و خودرو‌هایی که در انبار‌های استان بوشهر هستند عرضه می‌شوند.
 
جهرمی همچنین در پاسخ به این سوال که چه افرادی می‌توانند از طریق بورس کالا اقدام به خرید خودروی خارجی کنند، گفت: شرایط خریداران متعاقبا اعلام می‌شود، اما همه اشخاص حقیقی و حقوقی، حتی افرادی که صاحب خودرو هستند می‌توانند از این طریق خودرو خریداری کنند.
منبع: صدا و سیما

ارسال نظر