شناسه خبر: 21762

کفش زمستانی چقدر گران شد؟

اقتصادنگار: رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان کفش‌های دست دوز تهران گفت که افت تقاضا در بازار کفش‌های زمستانی نسبت به سال گذشته بیش از ۵۰ درصد و میانگین افزایش قیمت حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد است.

رسول شجری در گفت‌وگویی، با بیان اینکه افزایش قیمت وابسته به مواد اولیه است، اظهار کرد: در حال حاضر قیمت پوست طبیعی چرم بنا به دلایلی که پتروشیمی و فروشندگان پوست در آن دخیل بودند، بیش از ۵۰ درصد افزایش یافته است.

وی بازار کفش‌های زمستانی را کم رونق توصیف کرد و گفت: خیلی از این پوتین‌ها روی دست تولیدکنندگان مانده‌ است، چرا که استقبالی از کفش‌های زمستانی نشده است.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان کفش‌های دست دوز تهران با بیان اینکه بعد از شیوع ویروس کرونا، از حدود دو سال پیش شاهد افت تقاضا در بازار کفش هستیم، اظهار کرد: در این شرایط باید به دنبال ایجاد رد پا در بازارهای منطقه‌ای باشیم تا فعالیت تولیدکنندگان ادامه پیدا کند. در حال حاضر تولید کنندگان با ظرفیت ۵۰ تا ۶۰ درصدی فعال هستند. علت این کاهش تقاضا گرانی، شیوع ویروس کرونا و بیکاری بوده است.

شجری با بیان اینکه جایگاه کفش در سبد خانوار مانند گذشته نیست، اظهار کرد: مردم در این موارد خیلی اقتصادی رفتار می‌کنند.

به گفته این مقام صنفی افت تقاضا در بازار کفش‌های زمستانی نسبت به سال گذشته بیش از ۵۰ درصد و میانگین افزایش قیمت حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد است که البته در مغازه‌ها و کفش‌های مختلف، متفاوت و علت اصلی آن افزایش قیمت مواد اولیه و سایر هزینه‌های تولید است.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

آخرین اخبار