شناسه خبر: 21826

دستور مدیرعامل راه‌آهن بابت اصلاح فوری ایرادهای حادثه‌آفرین پر‌تکرار‌ راه‌آهن

اقتصادنگار: مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر لزوم توجه 100 در‌صدی به موضوع ایمنی، خواستار اصلاح فوری ایرادهای حادثه‌آفرین پر تکرار ادوار گذشته در راه‌آهن شد.

جلسه ستاد ارتقای ایمنی و مدیریت بحران راه‌‌آهن با حضور‌ مدیرعامل راه آهن در ساختمان شهدای راه‌آهن برگزار شد.

در این جلسه قائم مقام، مدیران کل مناطق و اعضای کمیسیون ایمنی و مدیریت بحران راه‌آهن حضور داشتند و دلایل حوادث رخ داده در راه‌آهن از ابتدای سال 1400 (9 ماهه اخیر) در حضور مدیرعامل راه‌آهن بررسی شد.

‌در این جلسه، میعاد صالحی با یادآوری اینکه حوادثی که در راه‌آهن رخ می‌دهند، اغلب دارای دلایل اصلی مشابه و پرتکرار هستند، اظهار کرد: باید این ایرادها و علل وقوع آن‌ها به سرعت و البته گام به گام و به طور کامل برطرف شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: ایمنی مهمترین شاخص راه‌آهن است و موضوعی مهم‌تر از ایمنی وجود ندارد و ایراداتی که از ادوار گذشته بر جای مانده‌اند، باید اصلاح شوند.

وی تاکید کرد: باید خروجی همه تلاش‌ها به نفع مردم باشد و اقدامات در جهت ایمنی و رفاه مردم صورت پذیرد.

مدیرعامل راه‌آهن ضمن تأکید بر اصلاح آئین‌نامه کیلومتراژ اظهار کرد: ضرورت دارد به معیشت و همچنین جایگاه اجتماعی لکوموتیورانان توجه شایسته شده تا ضمن رعایت استانداردها بالاترین اثربخشی را در این حوزه داشته باشیم.

در پایان این جلسه، مدیران کل مناطق به طور مجزا مسایل حوزه ریلی خود را با مدیرعامل راه‌آهن در میان گذاشتند و در خصوص موارد مطرح شده، دستورات لازم صادر شد.

منبع: فارس

ارسال نظر