شناسه خبر: 21963

بانک‌ها در زمینه پرداخت تسهیلات مسکن از قانون تمکین نمی‌کنند

اقتصادنگار: نماینده مردم تالش و رضوانشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: بانک‌ها در زمینه پرداخت تسهیلات از قانون تمکین نمی‌کنند و افراد ضعیف و کم برخوردار به سختی تسهیلات دریافت می‌کنند.

حسن محمدیاری در نشست علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی گزارش کمیسیون عمران در مورد قانون جهش تولید مسکن گفت: با توجه به اولویت‌های پیش بینی شده در قانون جهش تولید مسکن تامین روستاییان و کارگران فراهم شود تا آنها بتوانند از مسکن مناسبی برخوردار شوند.

نماینده مردم تالش و رضوان‌شهر در مجلس یازدهم گفت: ما نمایندگان شهرهای کم برخوردار در پیشانی مراجعات مردم قرار داریم و اکثر مطالبات در این حوزه مطالبات بحق است، اما در این زمینه موازی‌کاری هایی وجود دارد و این باعث شده که این روند با چالش مواجه شود، روندی که قانون اساسی و مسئولین نظام بر آن تاکیدات فراوانی دارند.

محمدیاری ادامه داد: در حوزه پرداخت تسهیلات مسکن با مشکل مواجه هستیم، بانک‌ها در این زمینه تمکین نمی‌کنند و معمولاً  افراد ضعیف‌تر و کم برخوردار در مراجعه به بانکها با مشکل روبرو هستند و به سختی تسهیلات دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه درباره مسکن روستایی با موازی کاری روبرو هستیم، گفت: در اجرایی واگذاری اراضی روستایی از منابع طبیعی به بنیاد مسکن دچار تعلل شدیم اگر کاداستر (حدنگاری) اجرا شود این موضوع تسهیل می‌شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: جهت تسریع قانون جهش تولید مسکن باید رفع موانع کنیم و مسوولان مربوطه هماهنگی لازم را در این زمینه داشته باشند تا در این حوزه با مشکل روبرو نشویم.

منبع: ایرنا

ارسال نظر