شناسه خبر: 21966

تولیدات روغن موتور مشمول قیمت‌گذاری شد

اقتصادنگار: کارگروه تنظیم بازار در یکصد و شصت و هشتمین جلسه خود همه محصولات و تولیدات روغن موتور (بنزینی و دیزلی) را مشمول قیمت‌گذاری کرد.

بر این اساس همه ارگان‌های ذی‌ربط نظارتی موظف شدند نظارت بر بازار را برای رسیدن محصول به قیمت مصوب به دست مشتری انجام دهند.

در ۹ ماهه امسال ۲۶ هزار و ۷۹۳ فقره بازرسی از واحدهای توزیع روغن موتور انجام شده که در این راستا یک‌هزار و ۵۹۹ فقره پرونده تخلف به ارزش بیش از ۱۷۲ میلیارد ریال تشکیل شده است.

روغن‌موتور از جمله محصولاتی است که ملزم به عرضه فروش اینترنتی نیز هست و در جشنواره خرید شفاف که با راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار می‌شود، مورد توجه قرار گرفته است.

افزایش ۴۰ درصدی ارز تخصیصی به روغن نباتی و ذخیره‌سازی مناسب آن

برپایه این گزارش، همچنین در این کارگروه با اعلام این‌که ارز تخصیص یافته به روغن نباتی حدود ۴۰ درصد بیشتر از سال گذشته بوده است، اعلام شد که در لایه‌های مختلف مصرف‌کننده اعم از صنف، صنعت و خانوار ذخیره‌سازی روغن‌نباتی به خوبی انجام شده است.

بر اساس اطلاعات انجمن تخصصی مربوطه، در ۹ ماهه امسال میزان تولید و توزیع روغن نباتی اعم از خانوار، صنف و صنعت افزایش ۳۳ درصدی داشته است.

همچنین میزان تولید و توزیع روغن نباتی اعم از خانوار، صنف و صنعت در آذر ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال به ترتیب ۵۲ درصد و ۴۹ درصد افزایشی بوده است.

منبع: ایرنا

ارسال نظر