شناسه خبر: 22111

ابلاغیه شرکت عمران شهرهای جدید پیش از تصویب بودجه/نگرانی افزایش نرخ سود وام مسکن مهر

شرکت عمران شهرهای جدید پیش از تصویب لایحه بودجه سال 1401 خواستار اطلاع رسانیِ بندی از این لایحه تحت عنوان «افزایش نرخ سود تسهیلات مسکن مهر» به متقاضیان شد.

شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید در قالب ارسال نامه‌ای آنی و بسیار مهم به مدیران عامل شرکت‌های عمران شهرهای جدید، خواستار اطلاع‌رسانی افزایش نرخ سود تسهیلات بانکی واحدهای مسکن مهرِ «فروش اقساطی نشده» به 18 درصد شد.

بر اساس جزئیات نامه مذکور، این افزایش نرخ سود بر اساس بند درج شده در لایحه بودجه سال 1401 صورت می‌پذیرد، در همین راستا به استناد بند 4 تبصره 11 لایحه بودجه سال 1401، مالکان واحدهای تکمیل شده مسکن مهر که دارای خدمات زیربنایی هستند، ‌موظفند تا پایان خرداد‌ سال 1401 برای تبدیل تسهیلات دریافتی از بانک مسکن به تسهیلات‌ فروش اقساطی به بانک مسکن مراجعه کنند.

بانک مسکن مجاز است در صورت عدم مراجعه مالکان فوق، نسبت به افزایش نرخ سود تسهیلات این واحدها از نرخ مصوب کنونی به نرخ مصوب شورای پول و اعتبار (18 درصد) اقدام کند.

*ابلاغیه شرکت عمران شهر جدید پیش از تصویب لایحه بودجه

نامه شرکت عمران شهرهای جدید به مدیران شرکت‌های عمران شهرهای جدید تابعه در شرایطی ارسال می‌شود که هنوز جلسات کمیسیون تلفیق بودجه در صحن علنی تصمیمی برای تایید یا رد بند مذکور برگزار نکرده است و این شرکت بدون توجه به این مسئله با قید قریب الوقوع بودن افزایش نرخ تسهیلات، اطلاع رسانی این موضوع به مردم را خواستار شده است.

این مسئله در شرایطی اتفاق می‌افتد که هم اکنون بخشی از واحدهای مسکن مهر فروش اقساطی شده همچنان برای سکونت مردم در شهرهای جدید مناسب نیست و مشخص نیست واحدهای تکمیل شده دارای خدمات زیربنایی دقیقا شامل کدام واحدهای مسکونی می‌شود.

«بسیاری از واحدهایی که از سوی شرکت عمران جدید تکمیل شده تلقی می‌شوند، شرایط سکونت از جمله انشعابات گاز، برق، آب و خدمات روبنایی و خدماتی نظیر آسانسور ندارند اما مسئولان شرکت عمران مردم را تهدید می‌کنند که اگر تحویل نگیرید وام شما 18 درصد می‌شود.»

 

 

منبع: فارس

 

 

ارسال نظر