شناسه خبر: 23701

اجلاس کمیسیون مشترک ایران و ازبکستان برگزار می شود

مدیرکل دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت ایران، از برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک ایران و ازبکستان با مسئولیت وزارت صنعت، معدن و تجارت (سازمان توسعه تجارت ایران) خبر داد.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از صدا و سیما، محمدرضا کریم‌زاده گفت: مقرر است چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و ازبکستان، در روز‌های یکم و دوم اسفندسالجاری در تهران برگزار شود.

 
وی افزود: با توجه به در دستور کار بودن برگزاری این اجلاس، کمیته‌های کارشناسی مربوطه طی روز‌های گذشته میان بخش‌های مرتبط دو کشور به منظور تدوین پیش‌نویس سند یادداشت تفاهم کمیسیون مشترک در حوزه‌های اقتصادی، سرمایه‌گذاری، گمرکی، حمل و نقل، انرژی، بهداشت، علمی و فناوری، فرهنگی و گردشگری و کشاورزی تشکیل شد و مذاکرات ثمربخشی صورت گرفت.
 
مدیرکل دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت ایران ادامه داد: با توجه به اهمیت تقویت پیوند بخش‌های خصوصی دو کشور مقرر است در حاشیه اجلاس مذکور، همایش فرصت‌های تجاری دو کشور نیز در روز دوشنبه مورخ ۲ اسفندماه سالجاری در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شود.
 
کریم‌ زاده در پایان ضمن اشاره به اهمیت برگزاری این اجلاس در توسعه روابط تجاری و اقتصادی ایران و ازبکستان اضافه کرد: ازبکستان به عنوان یکی از کشور‌های مهم و هدف صادراتی ایران بوده و صادرات به این کشور، در ماه‌های اخیر، روند رو به رشدی داشته است.

ارسال نظر