شناسه خبر: 24171

جزئیات فروش اولین روز از پذیره‌نویسی سهام دو باشگاه پایتخت

مدیرعامل فرابورس گفت: پذیره نویسی سهام باشگاه سرخ آبی انجام شد که براین اساس تعداد ۱۶۷ میلیون و ۴۰۳ هزار و ۹۳۰ از سهام باشگاه استقلال و ۱۶۲ میلیون و ۲۲۹ هزار و ۱۳۶ از سهم پرسپولیس فروش رفت.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از مهر میثم فدایی مدیرعامل فرابورس گفت: از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۱:۳۰ پذیره نویسی سهام دو باشگاه پرسپولیس و استقلال انجام شد که براین اساس تعداد ۱۶۷ میلیون و ۴۰۳ هزار و ۹۳۰ از سهام باشگاه استقلال توسط ۱۷۹ هزار و ۱۸۵ نفر و ۱۶۲ میلیون و ۲۲۹ هزار و ۱۳۶ از سهم پرسپولیس توسط ۲۰۱ هزار و۲۵۴ نفر خریداری شده است.

بر اساس آخرین اطلاعیه منتشر شده از سوی فرابورس، یک میلیارد و ۲۳۶ میلیون و ۹۹ هزار و ۶۵۶ سهم جدید استقلال ناشی از سلب حق تقدم در نماد معاملاتی «استقلال» از امروز (۱۵ اسفندماه) به مدت ۳۰ روز پذیره‌نویسی خواهد شد.

طبق تصمیمات اتخاذ شده قرار بر این است تا به هر یک از هواداران باشگاه استقلال تعداد یک‌هزار و ۳۰ سهم با قیمت ۲ هزار و ۹۱۰ ریال تعلق گیرد و آمار موجود حاکی از آن است که هر سهامدار نیازمند ۳۰۰ هزار تومان نقدینگی برای مشارکت در این پذیره نویسی است.

از سوی دیگر قرار است یک میلیارد و ۳۴ میلیون و ۸۴۰ هزار و ۵۶۷ سهم جدید پرسپولیس ناشی از سلب حق تقدم در نماد معاملاتی «پرسپولیس» از امروز به مدت ۳۰ روز پذیره نویسی (تا زمان اتمام پذیره نویسی) شود.

در سهام باشگاه پرسپولیس به هر سهامدار تعداد ۸۸۵ سهم با قیمت سه‌هزار و ۳۸۷ ریال اختصاص پیدا می‌کند و سهامداران برای خرید سهام این باشگاه نیاز به ۳۰۰ هزار تومان نقدینگی دارند.

پذیره‌نویسی سهام جدید ناشی از سلب حق‌تقدم در افزایش سرمایه شرکت‌های فرهنگی ورزشی استقلال ایران (سهامی عام) و فرهنگی ورزشی پرسپولیس (سهامی عام) در قیمت‌های اعلام شده انجام می‌شود.

متقاضیان می‌توانند یک سفارش فعال در هر نماد در سامانه داشته باشند، ویرایش حجم یا حذف سفارش فقط در زمان تعیین شده توسط ناظر مجاز است و پس از پایان زمان پذیره‌نویسی امکان ویرایش یا حذف سفارش وجود نخواهد داشت.

کارمزدهای پذیره‌نویسی سهام از خریداران و براساس ضوابط مصوب سازمان بورس اخذ می‌شود و خریداران علاوه بر مبلغ خرید، مبلغ کارمزد پذیره‌نویسی را پرداخت می‌کنند.

ارسال نظر