شناسه خبر: 24181

29 هزار میلیارد تومان سود سهام عدالت پرداخت می‌شود

عضو هیات مدیره سازمان بورس با بیان اینکه هنوز برخی از شرکت‌ها سود سهام عدالت را واریز نکرده‌اند، گفت که پیگیر وصول آنها نیز هستیم.

به گزارش اقتصادنگار به نقل ازخبرگزاری فارس، محسن خدابخش در مورد اینکه آخرین وضعیت دریافت سود سهام عدالت از شرکت‌های سرمایه‌پذیر به کجا رسید، گفت:‌ بعد از خبر بدعهدی برخی شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت،‌ شرکت پتروشیمی خلیج‌فارس سود سهام عدالت را واریز کرد و شرکت مپنا هم امروز سود خود را واریز کرد.

وی افزود: همچنین شرکت فولاد خوزستان هم سود سهام عدالت را واریز کرده است. در حال حاضر دو شرکت مخابرات ایران و سیمان دشتستان هیچ گونه سودی از عملکرد سال 99 برای سهام عدالت واریز نکرده‌اند.بقیه شرکت‌ها هم قول داده‌اند تا آخر هفته سود سهام عدالت خود را واریز کنند.

وی افزود: امسال به احتمال قوی پرداخت سود سهام عدالت مربوط به عملکرد سال 99 یک مرحله‌ای خواهد بود، مگر اینکه مخابرات مانند سال گذشته سود خود را واریز نکند.

عضو هیأت مدیره سازمان بورس در مورد پرونده قضایی علیه مخابرات گفت:‌در این زمینه پرونده قضایی علیه شرکت مخابرات هم از طرف سازمان بورس در هیأت داوری و هم از طرف سازمان خصوصی‌سازی در مرجع قضایی تشکیل شده که در حال رسیدگی است و باید سود مردم را که شامل حدود 50 میلیون سهامدار عدالت است، را به موقع واریز کنند.

خدابخش با تأکید بر اینکه سود سهام عدالت حق‌الناس است گفت: حتی تأخیر در پرداخت سود سهام مردم هم جایز نیست، اگر همه شرکت‌ها سود خود را به موقع داده بودند، ما امروز هم این سودها را برای سهامداران عدالت واریز می‌کردیم.

وی تأکید کرد: نیازی نیست سرمایه‌داران عدالت کاری انجام دهند هر کسی در سامانه سجام ثبت‌نام کرده‌اند، یا کسانی که قبلا در سامانه سازمان خصوصی‌سازی شماره شبا اعلام کرده بودند، سود آنها واریز می‌شود.

خدابخش گفت:امیدواریم همان گونه که شرکت‌ها قول داده‌اند تا آخر هفته جاری سود سهام عدالت را واریز کنند تا بعد از تجمیع به صورت یکجا به حساب 49 میلیون سهامدار عدالت واریز شود.

وی این را هم گفت: کل مبلغ سود سهام عدالت امسال 29 هزار میلیارد تومان است سال گذشته این رقم 9 هزار میلیارد تومان بود که در واقع سه برابر شده است.

 

ارسال نظر