شناسه خبر: 24434

42 خودروی آمریکایی آماده امحا است

مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی گفت: ۴۲ خودروی آمریکایی آماده امحای فنی برای مراکز آموزشی است.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالمجید اجتهادی در حاشیه نشست مدیران سازمان اموال تملیکی با وزیر اقتصاد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بعد از دستور آقای رئیس جمهور و تاکید رئیس قوه قضاییه و پیگیری وزیر اقتصاد و دارایی، اقدامات خوبی در سازمان اموال تملیکی انجام شد. یکی از مواردی مورد تاکید همه مسئولان این بود که این سازمان با ساختار فعلی نمی‌تواند این حجم از مسئولیت‌ها را به عهده بگیرد و کالاها را تعیین تکلیف کند. خوشبختانه این اتفاق رخ داد و ساختار اصلاح شده و مورد تایید سازمان امور استخدامی نیز قرار گرفت.

مدیرعامل سازمان اموال تملیکی افزود: خوشبختانه تعیین تکلیف کالاها نیز در مراحل خوبی است و امیدواریم که در سال آینده با مشکلاتی که سد راه سازمان اموال تملیکی است، رفع شده و شاهد تخلیه کامل انبارها باشیم و کار سازمان به روز شود.

وی گفت: نگهداری صحیح کالاها باید اتفاق بیفتد که در حال انجام است. در همین مدت محدود بسیار از کالاها شناسایی و قفسه‌بندی شده که کد رهگیری روی آن درج می‌شود. دو نماینده قوه قضاییه در هیات عالی نظارت هستند. خوشبختانه تعامل بین دستگاهی و بین قوا در موضوع تعیین تکلیف کالاهای در اختیار سازمان املاک تملیکی به نحو بسیار مطلوبی شکل گرفته تا بتوانیم وظایف مورد انتظار را انجام دهیم.

اجتهادی افزود: با تعیین تکلیف کالاها و ساماندهی انبارها به خصوص در قفسه‌بندی، ظرفیت انبارها چند برابر خواهد شد، لذا با روندی که پیش می‌رود، نیازی به اضافه کردن انبار جدید نداریم. باید همین انبارها را ساماندهی کرده و رسوب را از بین ببریم.

وی در پاسخ به سوالی در مورد امحای خودروها خاطرنشان ساخت: ما طبق برنامه‌ای که ستاد مبارزه با قاچاق داشتند، آمادگی امحای خودروها را داریم. این امحا مربوط به ۴۲ خودروی آمریکایی است که به صورت فنی خواهد بود که دانشگاه‌های فنی و آموزشی ما بتوانند از ظرفیت قطعات آنها استفاده کنند.

 

ارسال نظر