شناسه خبر: 24436

مذاکرات احیای توافق هسته‌ای بدون تاخیر ساختگی ادامه دارد

وزارت امروز خارجه روسیه روز دوشنبه (امروز) در بیانیه ای اعلام کرد: مذاکرات برای احیای توافق هسته ای ایران به طور عادی و بدون تاخیرهای ساختگی، ادامه دارد.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایرنا، ساعتی پیش از صدور این بیانیه از سوی وزارت امور خارجه روسیه، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران فردا(سه شنبه) به مسکو سفر خواهد کرد.

خبرگزاری تاس نوشت: در این بیانیه آمده است: «وقفه در مذاکرات احیای برجام در روز ۱۱ مارس (۲۰ اسفند) اعلام شد. هیات های شرکت کننده در مذاکرات برای انجام رایزنی ها به پایتخت های متبوع خود بازگشتند. کار بر روی ابعاد مهم توافق آینده برای احیای توافق هسته ای ایران ادامه دارد، متن آن با توجه به مسائل باقی مانده بین مذاکره کنندگان ایرانی و آمریکایی در حال اصلاح است.»

این بیانیه می افزاید:  برخی طرف های مذاکرات نیز باید تصمیم های سیاسی درباره تصویب متن نهایی توافق اتخاذ کنند. مذاکرات طبق روال عادی ادامه دارد و هیچ تاخیر ساختگی برای صحبت کردن درباره آن وجود ندارد. »

تاس نوشت: بر اساس بیانیه وزارت خارجه روسیه، این کشور بر این باور است که راه از سرگیری کامل و موثر اجرای توافق هسته ای از طریق «احیای توازن بین ابعاد هسته ای و اقتصادی توافق و همچنین بین منافع مربوط به همه طرف های توافق» است.

 

ارسال نظر