شناسه خبر: 25148

بیمه مرکزی سامانه برخط را تا خردادماه بارگزاری کند

وزیر اقتصاد در بازدید از یکی از شعبات بیمه بر راه‌اندازی سامانه برخط به‌منظور حذف مراجعه حضوری برای دریافت خسارت و اتصال دستگاه‌های مختلف ذیربط برای انتقال اسناد به یکدیگر تأکید کرد.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از خبرگزاری مهر، سید احسان خاندوزی از یکی از شعبات بیمه ایران در جنوب تهران بازدید کرد و با مراجعه‌کنندگان به گفت‌وگو پرداخت.

وی در جمع‌بندی این بازدید در جمع خبرنگاران گفت: یکی از موارد اعتراض مراجعه‌کنندگان، نارضایتی از معطلی برای حضور کارشناسان بود و مقرر شد اگر کمبود کارشناس وجود داشته باشد آن را برطرف کنند؛ زیرا هر ساعت تأخیر مشکلاتی را برای مراجعه کنندگان دارد.

وزیر اقتصاد ادامه‌داد: مساله دیگر نارضایتی از سقف خسارت‌های پرداختی بود و بسیاری افراد اعلام می‌کردند که پرداخت مبالغ خسارت کمتر از قیمت‌های مصوب شرکت‌ها و بازار آزاد است که مقرر شد مدیرعامل بیمه در تعامل با بخش صنعت و شرکت‌های خودروسازی در این مورد بازنگری کند تا مردم رضایت داشته باشند.

خاندوزی با انتقاد از حضور مکرر و صف‌های طولانی در نمایندگی‌های بیمه ایران در شعبه جنوب تهران، گفت: بیمه ایران وعده داد که تا روز عید فطر سامانه برخط به صورت آزمایشی راه‌اندازی شود تا دیگر نیازی به حضور فیزیکی افراد نباشد.

وی اضافه‌کرد: از بیمه مرکزی نیز می‌خواهیم تا خردادماه امسال سامانه برخط به صورت سراسری در کشور اجرا تا مدارک به صورت برخط بارگزاری و نارضایتی مردم کم شود.

وزیر اقتصاد گفت: مساله دیگر که باید بیمه مرکزی به صورت جدی پیگیری کند، انتقال اسناد بین دستگاه‌ها است تا اسناد ناجا و دستگاه‌های دیگر در کمترین زمان بین دستگاه‌های مربوطه رد و بدل شود، زیرا ضرورتی ندارد که مردم از این دستگاه به دستگاه دیگر برای ارائه مدارک مراجعه کنند و باید دولت الکترونیک را ارتقا دهیم.

وزارت اقتصاد در معرفی بدهکاران بانکی خط قرمزی ندارد

وی در این بازدید در خصوص انتشار فهرست ابربدهکاران بانکی، گفت: در زمینه انتشار اسامی ابربدهکاران به سیستم بانکی بدون هیچ خط قرمزی کاملاً جدی هستیم.

خاندوزی ادامه‌داد: حتی یکی از مدیران بانک دولتی در تماسی اعلام کرد که برخی وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دولتی به لیل پیمانکاری جزو بدهکاران بزرگ هستند، بنده گفتم دستگاه‌های دولتی هرچند وزارت اقتصاد هم اگر مشمول این فهرست می‌شود باید معرفی شود تا موجب تصحیح رفتار بدحساب‌ها شود تا خود را اصلاح کنند و و خوش حساب‌ها نیز تشویق شوند.

وی اظهارداشت: اطلاعات قرارداده شده ناقص است به این صورت که بسیاری از جزئیات و اعداد و ارقام وجود ندارد و این به دلیل اختلاف بسیاری از حسابرس‌های سیستم بانکی نسبت به میزان تعهدات ریالی و ارزی است و عنوان می‌کنند که با چه قیمت ارزی محاسبه شود.

وزیر اقتصاد تاکید کرد: در گام‌های بعد کوتاه نمی‌آییم، دولت جدی است و این دستور رئیس جمهوری است و وزارت اقتصاد نیز بدون هیچ اغماض و خط قرمزی به پیگیری‌ها ادامه خواهد داد.

تاکید خاندوزی بر الکترونیکی شدن پرونده‌ها

وزیر اقتصاد در این بازدید با انتقاد از حجم پرونده‌های بایگانی شده، بر الکترونیکی شدن پرونده‌ها تاکید کرد و خواست که از این پس هیچ برگه‌ای بین مراجعه کننده و شرکت‌های بیمه رد و بدل نشود، زیرا این کار بستری برای تخلفات و مفاسد دیگر است.

یکی دیگر از مراجعه‌کنندگان از کمبود کارشناس و رفتارهای نادرست برخی کارشناسان شکایت داشت که خاندوزی دستور داد این مورد نیز پیگیری شود و کارشناسان اطلاع‌رسانی لازم را به مراجعه کنندگان نسبت به حقوق‌شان انجام دهند.

ارسال نظر