شناسه خبر: 25338

سقوط ۱۳ درصدی پالادیوم

قیمت پالادیوم در روز دوشنبه نزدیک به ۱۳ درصد کاهش یافت زیرا قرنطینه‌های ناشی از کووید در چین چشم‌انداز تقاضا برای این فلز گرانبها را ضعیف کرد، در حالی که افزایش احتمالی نرخ بهره ایالات‌متحده باعث عدم درخشش طلا شد.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، فلز گرانبها پالادیوم پس از رسیدن به کمترین میزان خود از ۲۹ مارس با ۲۰۶۸ دلار و ۸۲ سنت با ۱۰.۹ درصد کاهش به ۲۱۱۵ دلار و ۱۲ سنت در هر اونس رسید.

افزایش نگرانی‌ها در مورد قرنطینه‌های طولانی در شانگهای و افزایش احتمالی نرخ‌های بهره ایالات‌متحده که به رشد و تقاضای جهانی لطمه می‌زند باعث کاهش این فلزات گرانبها در سراسر جهان شد.

پالادیوم که در اگزوز خودروها برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای استفاده می‌شود، از بالاترین حد خود در اوایل ماه مارس، تقریبا ۴۰ درصد کاهش یافته است زیرا نگرانی از جنگ در اوکراین می‌تواند عرضه روسیه به عنوان تولیدکننده اصلی را کاهش دهد.

نورنیکل، غول معدنی روسی اعلام کرد: تولید پالادیوم سه ماهه اول این شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است.

بر اساس گزارش رویترز، شاخص دلار به بالاترین حد در دو سال گذشته رسید و طلا را برای خریداران خارجی گران‌تر کرد. پلاتین ۱.۸ درصد پس از رسیدن به پایین‌ترین سطح از دسامبر ۲۰۲۱، کاهش یافت و به ۹۱۴.۲۴ دلار رسید، در حالی که نقره پس از رسیدن به پایین‌ترین سطح دو ماهه، با ۲.۲ درصد کاهش به ۲۳.۶۱ دلار در هر اونس رسید.

 

ارسال نظر