شناسه خبر: 25387

کاهش ۱۰ درصدی تحویل خودرو و افزایش درآمد مرسدس بنز!

مرسدس بنز در حالی که تحویل خودروهای سواری ۱۰ درصد کاهش یافت، شاهد افزایش درآمد قبل از بهره و مالیات (EBIT) به ۵.۲ میلیارد یورو (۵.۵۴ میلیارد دلار) در سه ماهه اول بود و مشکلات زنجیره تامین را با قیمت‌های بالا جبران کرد.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، بخش خودروهای مرسدس بنز حاشیه سود تعدیل شده ۱۶.۴ درصدی را در مقایسه با ۱۲.۶ درصدی برای وانت‌های مرسدس بنز گزارش کرده است.

این خودروساز برتر، دستورالعمل خود را برای سال تایید کرد و انتظار داشت حاشیه سود تعدیل شده ۱۱.۵ تا ۱۳ درصدی در بخش خودرو داشته باشد اما هشدار داد که اثرات بدتر جنگ، محدودیت‌های کرونایی و کمبود نیمه هادی‌ها می‌تواند چشم‌انداز آن را تغییر دهد.

تعدیل فعالیت‌های تجاری در روسیه، جایی که مرسدس بنز پس از حمله این کشور به اوکراین، فعالیت خود را به حالت تعلیق درآورد، هزینه‌ای بالغ بر ۷۰۹ میلیون یورو را متحمل شد. این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد: تشدید وضعیت فعلی می‌تواند عواقب منفی قابل‌توجهی برای تجارت مرسدس بنز داشته باشد.

به نقل از رویترز، این سازمان انتظار دارد که گلوگاه‌های زنجیره تامین نیمه‌هادی‌ها و سایر محصولات با توجه به محدودیت‌های کرونایی در چین به عنوان دلیل عدم اطمینان بیشتر برای تولید و توسعه بازار، نتایج تاثیرگذاری در سال داشته باشد.

 

ارسال نظر