شناسه خبر: 25399

تعیین خسارت یک میلیارد دلاری در معامله توییتر و ایلان ماسک

اگر قرارداد ایلان ماسک برای خرید توییتر نافرجام بماند، این شرکت باید یک میلیارد دلار پرداخت کند و اگر ماسک نتواند وام برای خرید توییتر را دریافت کند، یک میلیارد دلار به این شرکت باید بپردازد.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، ایلان ماسک، مدیرعامل شرکتهای اسپیس ایکس و تسلا ممکن است ملزم شود در صورت شکست در تامین مالی پول خرید توییتر و تکمیل قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری خرید این شرکت، یک میلیارد دلار خسارت به توییتر پرداخت کند.

از سوی دیگر، اگر توییتر به دلیل دریافت پیشنهاد خرید دیگر یا مخالفت سهامداران با این قرارداد، نتواند آن را نهایی کند، باید به ایلان ماسک یک میلیارد دلار پرداخت کند.

بر اساس گزارش رویترز، ایلان ماسک، میلیاردر کارآفرین روز دوشنبه هفته جاری قراردادی برای خرید توییتر به مبلغ ۴۴ میلیارد دلار بست تا به فعالیت این شرکت شبکه اجتماعی به عنوان یک شرکت سهامی عام پایان دهد. قیمت ۵۴.۲۰ دلار هر سهم پیشنهادی ایلان ماسک، ۴۰ درصد بالاتر از قیمت نهایی سهام توییتر یک روز پیش از افشای خرید ۹ درصد سهام این شرکت توسط ماسک است. توییتر اعلام کرد ایلان ماسک ۲۵.۵ میلیارد دلار فاینانس بدهی و خرید اعتباری سهام تامین کرده و ۲۱ میلیارد دلار هم بدهی قابل تبدیل به سهام فراهم کرده است. فروش توییتر توسط هیات مدیره این شرکت تایید شد و اکنون در معرض رای سهامداران قرار خواهد گرفت. تحلیلگران می گویند هیچ مانع رگولاتوری برای نهایی شدن این قرارداد پیش بینی نمی شود.

 

ارسال نظر