شناسه خبر: 25449

راهکار تایلند برای کمک به ارزان‌تر شدن خودروهای الکتریکی

واحد تایلندی تویوتا موتور روز جمعه (۲۹ آوریل) قراردادی را با تایلند، کشور آسیای جنوب‌شرقی درباره مشوق‌هایی برای ترویج استفاده از خودروهای الکتریکی در پایگاه اصلی تولید خودرو منطقه‌ای امضا کرد.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از رویترز، وزارت دارایی تایلند در بیانیه‌ای اعلام کرد که مشوق‌ها شامل معافیت‌های مالیاتی و یارانه‌ها برای کمک به ارزان‌تر شدن خودروهای الکتریکی است.

وزیر دارایی، آرخوم ترمپیتایاپایسیث پس از امضای این قرارداد گفت که قرارداد با بزرگ‌ترین تولیدکننده خودرو تایلند، "جهشی" برای استفاده از خودروهای برقی در این کشور خواهد بود زیرا مصرف‌کنندگان منتظر پیوستن خودروسازان بزرگ به این طرح بودند.

رئیس تویوتا موتور تایلند که حدود یک سوم بازار خودرو تایلند را در اختیار دارد گفت: تویوتا در نظر دارد مدل bZ۴X  خود را اواخر امسال در تایلند عرضه کند. انتظار می‌رود حداقل پنج خودروساز دیگر در سال جاری به طرح حمایت از خودروهای برقی بپیوندند.

فدراسیون صنایع تایلند می‌گوید در حال حاضر حدود ۲۶۰ هزار خودروی برقی در تایلند ثبت شده است و وزارت دارایی انتظار دارد حدود ۲۰هزار دستگاه در سال جاری فروخته شود که تنها کسری از کل خودروهای موجود در خیابان‌هاست.

آرخوم گفت که تایلند به ارائه اقداماتی برای حمایت از خودروهای الکتریکی برای حفظ جایگاه خود به عنوان بزرگ‌ترین پایگاه تولید خودرو در جنوب شرق آسیا و یازدهمین پایگاه بزرگ تولید خودرو در جهان ادامه خواهد داد. دولت تولید ۷۲۵ هزار دستگاه خودروی الکتریکی در سال یا ۳۰ درصد از تولید تا سال ۲۰۳۰ را هدف قرار داده است.

 

ارسال نظر