شناسه خبر: 26150

تویوتا تولید را دوباره کاهش داد؟

شرکت خودروسازی تویوتا برنامه تولید ژوئن را دوباره به ۸۰۰ هزار خودرو کاهش داد.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از ایسنا، تویوتا موتور ژاپن در روز جمعه (۲۷ مه) برنامه تولید جهانی خود را در ماه ژوئن و برای دومین‌بار در این هفته کاهش داد و تولید برنامه‌ریزی شده خود را با حدود ۵۰ هزار دستگاه  خودرو به ۸۰۰ هزار دستگاه خودرو کاهش داد و دلیل آن قرنطینه کووید- ۱۹ در شانگهای بود.

بزرگ‌ترین خودروساز ژاپن گفت که همچنان انتظار دارد در سال مالی جاری ۹.۷ میلیون دستگاه خودرو در سراسر جهان تولید کند، اگرچه احتمال برآورد کمتری وجود دارد.

این شرکت گفت که فعالیت برخی از کارخانه های داخلی خود را برای هفته ۶ ژوئن به حالت تعلیق در می‌آورد. برآورد کاهش‌یافته تویوتا  که به طور گسترده به عنوان یک زنگ خطر برای شرکت ژاپنی تلقی می‌شود، آخرین شواهدی است که نشان می‌دهد چگونه قرنطینه همه‌گیری چین بر عدم اطمینان خودروسازان و سایر تولیدکنندگانی که در حال حاضر با کمبود ریزتراشه مقابله می‌کنند، می‌افزاید.

تویوتا روز سه‌شنبه برنامه تولید خود را برای ماه ژوئن حدود ۱۰۰ هزار دستگاه کاهش داد و به حدود ۸۵۰ هزار دستگاه رساند و دلیل آن کمبود نیمه‌رسانا بود. بنابراین، اطلاعیه روز جمعه به این معنی است که این شرکت اکنون ۱۵۰ هزار خودرو را از برآوردهای ژوئن خود کاهش داده است.

ارسال نظر