شناسه خبر: 26253

در کوتاه‌مدت خروج نفت از بودجه امکان‌پذیر نیست

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در کوتاه مدت خروج نفت از بودجه امکان پذیر نیست و اصلاح ساختار بودجه فقط خروج نفت نیست و اصلاحات دیگری لازم است که صورت گیرد.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، سیدمسعود میرکاظمی درباره اصلاح ساختار بودجه دولت و اینکه  آیا شاهد هستیم که نفت از ساختار بودجه کنار برود؟ گفت: در کوتاه مدت خروج نفت از بودجه امکان پذیر نیست و اصلاح ساختار بودجه فقط خروج نفت نیست و اصلاحات دیگری لازم است که صورت گیرد. اینکه بودجه ساده و قابل فهم و رصد باشد و دستگاه ها و استان ها در قبال بودجه پاسخگو باشند مهم است. 

وی افزود: وزیر علوم می گوید دانشگاه ها هیات امنا دارند و بودجه می گیرند و من کاره ای نیستم.  ما هم در پیشنهادی که به مجلس دادیم یک ردیف برای وزیر گذاشتیم و گفتیم وزیر باید پاسخگوی رشد علمی کشور باشد و دوباره دوستان آن را برگرداندند و گفتند که خیر همه دانشگاه ها باید ردیف داشته باشند.  وزیر ماه گذشته اعتراض داشت که من دخل و تصرفی در تخصیص بودجه ندارم؛ لذا اصلاح ساختار بودجه  ابعاد مختلفی دارد و به حمدالله جلسات مشترکی شروع شده است.

میرکاظمی تصریح کرد: یکی از ماموریت‌ های جلسات شورای اقتصادی سران، ماموریتی است که مقام معظم رهبری ارایه داده بودند و آن هم  اصلاح ساختار بودجه است، لذا کاری را شروع کردیم و امیدواریم با کمک مجلس و دست اندرکاران م بتوانیم در صحن شورای عالی اقتصاد سران آن را تصویب و بعد به مجلس ببریم. 

رئیس سازمان برنامه و بودجه در پایان گفت: کار شروع شده و امیدواریم در کوتاه مدت انجام شود و ما در حال بررسی قانون برنامه هستیم و باید زودتر آن را برسانیم، زیرا بودجه سال  1402 مبتنی بر قانون برنامه است. 

 

 

ارسال نظر