شناسه خبر: 26282

افزایش تولید نفت عربستان برای جبران افت تولید روسیه

فایننشیال تایمز به نقل از منابع آگاه گزارش کرده بود عربستان سعودی آماده است در صورت کاهش قابل توجه تولید روسیه به دلیل تحریمهای غربی، تولید نفت خود را افزایش دهد.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، روزنامه فایننشیال تایمز به نقل از منابع دیپلماتیک نوشت: مذاکرات درباره افزایش فوری تولید از سوی عربستان سعودی و امارات متحده عربی انجام شده که ممکن است در نشست روز پنجشنبه وزیران اوپک پلاس اعلام شود.

اوپک پلاس شامل اعضای اوپک و متحدانشان شامل روسیه است.

به گفته منابع آگاه، افزایش تولید که برای سپتامبر برنامه ریزی شده، ممکن است زودتر اتفاق افتاده و در ماه‌های ژوییه و اوت انجام شود.

عربستان سعودی که بزرگترین تولیدکننده اوپک است، پیش از این به درخواستهای واشنگتن برای افزایش تولید به میزان بالاتر از آنچه در گروه اوپک پلاس موافقت شده بود، اعتنایی نکرده بود.

طبق گزارش فایننشیال تایمز، عربستان سعودی در راستای نزدیکی دوباره به دولت بایدن، موافقت کرده است موضع خود را تغییر داده و تولید را بالا ببرد تا قیمتهای نفت را ملایم کند.

بر اساس گزارش رویترز، این کشور اطمینان داده است اگر بازار نفت با کمبود عرضه روبرو شود، با افزایش تولید، به این کمبود واکنش نشان دهد.

 

ارسال نظر