شناسه خبر: 26283

تاثیر امنیت شغلی نیروی کار روی کیفیت تولید

مشاور کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران از تشکیل کمیته امنیت شغلی در وزارت کار خبر داد و گفت: امنیت شغلی نیروی کار، امنیت روحی و روانی و زندگی او هست و تضمین امنیت شغلی نیروی کار تاثیر بسیاری در انگیزه کار و تولید با کیفیت دارد.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از ایسنا ، موضوع امنیت شغلی را از جمله تاکیدات مقام معظم رهبری دانست و گفت: در چند سال اخیر نامگذاری‌های سال عمدتا با محور مباحث اقتصادی بوده است. مقام معظم رهبری اهمیت ویژه‌ای به حوزه کار و کارگر و تولید و صنعت قائل هستند و همه ساله توصیه‌هایی در این زمینه دارند هر چند که امسال ضمن گلایه‌هایی که از قبل داشتند این موضوعات را جدی تر و شفاف‌تر مطرح فرمودند چرا که هر چه پیش می رویم، موضوع قراردادهای موقت دامنه وسیع‌تری پیدا می‌کند و به امنیت شغلی کارگران، خانوارهای کارگری و تولید کشور آسیب می زند.

وی امنیت شغلی نیروی کار را در کیفیت تولید داخل اثرگذار دانست و گفت: یکی از مسایلی که روی کیفیت محصول تولیدی تاثیر می‌گذارد، بحث امنیت شغلی کارگران است و اگر امنیت شغلی کارگر حفظ شود، با انگیزه و اطمینان خاطر بیشتری برای کارفرما کار می کند و نگرانی از آینده شغلی ندارد.

وی از تشکیل کمیته امنیت شغلی در معاونت روابط کار وزارت کار خبر داد و گفت: در این کمیته مباحث مربوط به حوزه روابط کار، امنیت شغلی و قراردادهای کار مطرح و هر هفته نشست‌هایی در این خصوص میان نمایندگان کارگری و کارفرمایی برگزار می شود و راهکارهای حفظ امنیت شغلی نیروی کار به نحوی که به کارگران و کارفرمایان آسیب وارد نشود، مورد بررسی قرار می گیرد.

عباسی دستمزد عادلانه را در انگیزه نیروی کار و کیفی‌سازی محصولات تولیدی موثر خواند و گفت: کارگری که دستمزد مناسب دریافت کند و امنیت شغلی خود را تضمین شده بداند از کار نمی زند و با تعصب بیشتری به کار می پردازد؛ بنابر این دستمزد، ‌ امینت شغلی و انگیزه کار همه روی تولید یک محصول مرغوب و با کیفیت تاثیر می گذارد.

 

ارسال نظر