شناسه خبر: 27099

پالایشگاه‌های چینی برای نفت ۱۳۰ دلاری یارانه می‌گیرند

اگر قیمت جهانی نفت به ۱۳۰ دلار در هر بشکه صعود کند، دولت چین به پالایشگاه‌های این کشور یارانه خواهد داد.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از ایسنا، چین برای اطمینان از تامین سوخت و حمایت از شرکت‌های و مصرف کنندگان در برابر افزایش قیمت‌های سوخت، اعلام کرد اگر قیمت جهانی نفت به ۱۳۰ دلار در هر بشکه صعود کند، به پالایشگاه‌های این کشور یارانه خواهد داد.

وزارت دارایی چین اعلام کرد اگر قیمت جهانی نفت به ۱۳۰ دلار در هر بشکه افزایش پیدا کند، دولت چین در ابتدا به مدت دو ماه به پالایشگاه‌ها یارانه خواهد داد. این یارانه‌ها بر اساس میزان فروش دیزل و بنزین پالایشگاه‌ها و معامله گران سوخت، محاسبه خواهند شد.

فعالیت پالایشی چین ماه گذشته به دلیل قرنطینه‌های کووید بسیار ضعیف بود. قرنطینه‌های سخت گیرانه در شانگهای، باعث افت تقاضا در ماه مه و بزرگترین کاهش تولید پالایشگاهی شهرهای بزرگ در ماه میلادی گذشته شد. این قرنطینه روی قیمت‌های بین‌المللی هم تاثیر گذاشت و بازار نگران آسیب دیدن تقاضا بر اثر طولانی شدن قرنطینه در چین شد.

بر اساس گزارش اویل پرایس، گلدمن ساکس پیش بینی کرده که قیمت نفت به زودی ممکن است به ۱۳۰ دلار در هر بشکه صعود کند. جفری کوری، مدیر جهانی تحقیقات کالا در گلدمن ساکس به شبکه سی ان بی سی گفت: این بانک سرمایه گذاری به انرژی، بسیار خوش بین بوده و بر این باور است که ریسک صعودی قیمت نفت و فرآورده‌های نفتی، در حال حاضر بسیار بالاست.

ارسال نظر