شناسه خبر: 27113

ولوو به فروش سالانه ۱.۲ میلیون خودرو دست خواهد یافت؟

ولوو ۳۳۰۰ شغل به ارزش ۱.۲۵ میلیارد دلار در کارخانه خودروهای برقی در اسلواکی ایجاد می‌کند

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از ایسنا، گروه خودروسازی ولوو ۱.۲ میلیارد یورو (۱.۲۵ میلیارد دلار) برای ساخت کارخانه خودروهای الکتریکی در اسلواکی سرمایه‌گذاری خواهد کرد. این سایت که پنجمین سایت اسلواکی است، جایگاه خود را به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده سرانه خودرو در جهان تقویت خواهد کرد و این کشور اروپای مرکزی با ۵.۴ میلیون نفر جمعیت بیش از یک میلیون خودرو در سال ۲۰۲۱ تولید می‌کند.

این سومین کارخانه ولوو در اروپا خواهد بود که  تنها خودروهای برقی را در راستای اهداف این شرکت برای تولید انحصاری خودروهای الکتریکی تا پایان این دهه، تولید خواهد کرد. اتحادیه اروپا قصد دارد تا سال ۲۰۳۵ فروش خودروهای جدید با سوخت فسیلی را متوقف کند.

بر اساس گزارش رویترز، جیم روآن، مدیر اجرایی ولوو در بیانیه‌ای گفت: توسعه در اروپا، بزرگ‌ترین منطقه فروش ما، برای تغییر مسیر به سمت برقی‌سازی و رشد مستمر، حیاتی است. این تاسیسات در شهر کوشیتسه در شرق اسلواکی برای تولید ۲۵۰ هزار خودرو در سال طراحی شده است. این شرکت در بیانیه‌ای گفت: این برنامه‌ها همچنین امکان توسعه آینده را فراهم می‌کند.

ولوو کارز قصد دارد تا اواسط دهه به سمت فروش سالانه ۱.۲ میلیون خودرو حرکت کند که هدف آن رسیدن به تولید جهانی در اروپا، ایالات‌متحده و آسیاست. این سرمایه‌گذاری، ۳۳۰۰ شغل در اطراف شهر کوشیتسه، در ۱۰۰ کیلومتری مرز با اوکراین ایجاد می‌کند. این منطقه مدت‌هاست که در مقایسه با بخش غربی کشور بیکاری بالایی داشته است.

ارسال نظر